Archiwum

Posty z kategorii Wideo

Stawanie się wizjonerem – Branimir Schubert

Sobota, 19.06.2021 r., godz. 11:00

Mówca spróbuje zainspirować nas do służby Bogu i społeczeństwu z wizją i pasją. Odpowie na pytanie – jak zostać osobą z wizją?

O mówcy
Dr Branimir Schubert jest pastorem i wykładowcą, aktualnie mieszka w Australii. W przeszłości był rektorem Adwentystycznej Szkoły Wyższej i Seminarium w Pakistanie, następnie kanclerzem na Uniwersytecie Adwentystycznym w Papui Nowej Gwinei. Pracował również w Wydziale Południowego Pacyfiku, a obecnie jest Dyrektorem Adwentystycznej Organizacji Zdrowia w Australii. Pochodzi z Chorwacji.

Zapowiedź
W przyszłym tygodniu opublikujemy nagranie kazania pastora Patricka Johnsona na temat przesłania drugiego anioła z Ap 14.

Wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań: http://bit.ly/goscieMariusza

Spotkania online z pastorem Leslie Ackie

Kazanie (sobota, 12 czerwca, godz. 11:00): Blisko i osobiście

Jesteś w zasięgu zbawczej łaski Boga! Bez względu na to, kim jesteś i co zrobiłeś/zrobiłaś. Wystarczy pragnienie Twego serca, aby spotkać się z Jezusem. Ciekawie ilustruje to historia Zacheusza zapisana w Ewangelii Łukasza, rozdział 19.

Wykład (sobota, godz. 20:00): Granice w relacjach

  • Jak ustalać odpowiednie granice w związkach?
  • Dlaczego ludzie dokonują złych wyborów małżonków?
  • Co cechuje ludzi niebezpiecznych?
  • Co stanowi o bezpieczeństwie w relacjach?

Na te pytania poszukamy odpowiedzi z naszym kolejnym gościem, doświadczonym pastorem i doradcą rodzinnym.

Pastor Leslie Ackie jest Dyrektorem ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu sześciu lat. Pastor Les zajmuje się relacjami w związkach. Prowadzi poradnictwo przedmałżeńskie oraz dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich. W maju 2021 r. obronił doktorat pt. „Diecezja Południowej Anglii w kontekście duszpasterskim dla opracowania i wdrożenia pilotażowej strategii wzmacniania duchowości rodzinnej i więzi emocjonalnych poprzez praktykę rodzinnego wielbienia”.

Podróż przez bolesne przeżycia – Audrey Andersson

Dzielenie się trudnymi osobistymi przeżyciami nie jest łatwe. Audrey Anderson zdobyła się na odwagę opowiedzieć nam o swoich emocjach związanych z wielkimi stratami w jej życiu – doszczętnym pożarem domu i kilka lat później – śmiercią męża, który zginął w wypadku w 2016 roku. Poruszająca opowieść z przesłaniem nadziei.

Audrey Andersson jest Sekretarzem Wydziału Transeuropejskiego kościoła Adwentystów w Wielkiej Brytanii. Do tej pory jest jedyną kobietą na tym stanowisku w kościele. Wcześniej pełniła funkcję Sekretarza kościoła w Szwecji. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, jej mąż był Szwedem.

Czy widziałeś swojego anioła? – Danijela Schubert

Czy widziałeś swojego anioła? Czy wierzysz w anioły? W jakiej księdze biblii są najczęściej wspominani? Czy wierzysz, że mogą aktywnie uczestniczyć w twoim życiu? Miej oczy otwarte – może zobaczysz swojego anioła w nadchodzącym tygodniu?

Danijela Schubert pracuje w Australii w Wydziale Południowego Pacyfiku kościoła Adwentystów w sekretariacie Misji Kobiet. Urodziła się w Jugosławii, w Puli. Była nauczycielką i wykładowcą (czynią?) w Pakistanie i Australii na Adwentystycznej uczelni. Wraz z mężem pracowała we Francji, na Filipinach, w Pakistanie, Papua Nowej Gwinei i Australii. Ma dwóch dorosłych synów.

Twój Kościół się zmienił! – Peter Roennfeldt

Pandemia covid-19 wywołała ogromne zmiany na świecie. Dotknęły one również Kościół. Podczas kazania będziemy rozważać następujące zagadnienia:
– Czym jest Kościół?
– Kiedy kościół jest Kościołem?
– Co może oznaczać dla nas dzisiaj bycie Kościołem Nowego Testamentu?

Pastor dr Peter Roennfeldt służył jako założyciel zborów, pastor, autor książek, wykładowca seminarium i duchowy opiekun pastorów. Wspierał i edukował zbory i ich przywódców w ponad 50 krajach. Prowadził programy studyjne w krajach biblijnych i krajach reformacji. Pełnił funkcję m.in. Sekretarza Misji w Wydziale Transeuropejskim. Realizuje program zakładania zborów. Mieszkał w Papui Nowej Gwinei, Anglii, Nowej Zelandii , a obecnie w Australii. Żonaty z Jude, ma dwóch dorosłych synów i czworo wnucząt.

Świadczenie w świecie po pandemii – Daniel Duda

Zapraszamy na sobotnie wystąpienia pastora dr Daniela Dudy z Wydziału Transeuropejskiego.

Sobota, 15.05.2021 r., godz. 11:00
„Jak wzrastać w nadziei”

W trudnych czasach możesz być ambasadorem nadziei! Nadziei, która przekracza wszelkie okoliczności zewnętrzne.

Wszyscy możemy nauczyć się, jak wzrastać w ufności. Świetną lekcję stanowi życie Dawida, który w Psalmach mówi o tej cnocie więcej niż jakikolwiek inny autor Biblii.

Sobota, 15.05.2021 r., godz. 20:00
„Świadczenie w świecie po pandemii”

Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Jak przygotować się do służby w nowej sytuacji? Czego możemy się nauczyć z historii adwentyzmu i biblijnych modeli służby?

O mówcy
Pastor dr Daniel Duda pochodzi ze Słowacji. Przez wiele lat związany z edukacją adwentystyczną m.in. w Anglii, Słowacji, Rosji i Polsce. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Edukacji i Sekretarza Misji w Wydziale Transeuropejskim. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów. Daniel Duda to człowiek o nietuzinkowych poglądach, który potrafi inspirować do nowego spojrzenia na wiele popularnych poglądów adwentystycznych.

Zapowiedź
Za tydzień nie będziemy mieć wykładu zagranicznego gościa. Zapraszamy natomiast na ogólnoświatowe wirtualne spotkanie campowe: https://www.campmeeting.com/

29 maja br. będziemy gościć pastora Petera Roennfeldta z wystąpieniem „Twój Kościół się zmienił”. Zapraszamy!

JEZUS KONTRA SZATAN | TRZY KOSMICZNE PRZESŁANIA #01

„TRZY KOSMICZNE PRZESŁANIA” – to cykl trzynastu wykładów biblijnych opartych na Księdze Apokalipsy św. Jana, a zwłaszcza na jej czternastym rozdziale. Prelegentem spotkań jest znany i ceniony amerykański misjonarz oraz teleewangelista dr Mark Finley.

Noc Muzeów – Tajemnice Starożytnego Tabernakulum

Wystawa „Tajemnice Starożytnego Tabernakulum” powraca w roku 2019!

W 2019 roku, znów będzie można skorzystać z wyjątkowej okazji poznania tajemnic starożytnej świątyni, w ramach akcji „Noc Muzeów”.

Noc Muzeów 2019

WYSTAWA i WYKŁAD
TAJEMNICE STAROŻYTNEGO TABERNAKULUM
Odkryj symbole z przeszłości, mające znaczenie w teraźniejszości.

gdzie:      Zeylanda 11 w Poznaniu, poziom +1
kiedy:      sobota 18 maja 2019r.  od 18:30 do 22:30
MULTISENSORYCZNA WYSTAWA NARRACYJNA – poświęcona zagadkom, historii i symbolice starożytnej świątyni izraelskiej oraz związanych ze nią świąt żydowskich.
Wyrusz na poszukiwanie powiązań między światem judaizmu sprzed naszej ery, a współczesnym chrześcijaństwem. Znajdź odpowiedź na pytanie, czy świątynia ma dla nas obecnie jakiekolwiek znaczenie?
Wystawę można zwiedzać z przewodnikiem – wejścia co pół godziny od 18.30 do 22.00
Wystawie towarzyszą równolegle:
  • Specjalny program dla dzieci w różnym wieku
  • Wykłady Bernarda Koziroga – historyka, teologa, wykładowcy i pasjonata podróżnika, który wielokrotnie odwiedzał miejsca związane z tematyką wystawy; Wykłady będą się rozpoczynały o 19:00 i o 20:00
  • Film wizualizujący świątynię – w godzinach od 21:00 do 22:00
Samą wystawę będzie można również zwiedzić z przewodnikiem od niedzieli 19.05. do czwartku 23.05. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod nr. tel.: 606 148 413. Zapraszamy też grupy szkolne.

 

Zobacz, jak wyglądała wystawa rok temu:

Zapraszamy ponownie!

Zawadzki Piotr – W złotej klatce

Pastor Piotr Zawadzki. Tytuł kazania: „W złotej klatce” (kazanie z okazji dnia wolności religijnej).

Czytaj więcej…

Powiedz to Światu (film)

Fabularyzowany dokument „Powiedz to Światu” (tytuł oryginalny: Tell The World) opowiada historię powstania Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, który został zapoczątkowany przez grupę szczerych i oddanych służbie Bożej chrześcijan. Akcja filmu dzieje się w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkali bohaterowie tamtych wydarzeń. Wśród nich warto wspomnieć pionierów adwentyzmu, takich jak np.:

Czytaj więcej…

Polub nas na Facebooku

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens