Archiwum

Posty z kategorii Kazania wideo

Zawadzki Piotr – I wtedy nadejdzie koniec

Pastor Piotr Zawadzki. Tytuł kazania: „… i wtedy nadejdzie koniec”.
Tak się składa, że lubimy znać szczegóły oraz daty wydarzeń które jeszcze są przed nami. Pan Jezus nie pozostawił nas z niczym i podał bardzo ogólne informacje przyszłych wydarzeń. Jak zatem przedstawiają się fakty? Czy jesteśmy gotowi na te wydarzenia? Zapraszam do wysłuchania kazania.

Dzięgielewski Jarosław – 60 lat w niewoli

Jarosław Dzięgielewski. Tytuł kazania: „60 lat w niewoli”.

Bylina Piotr – Komunikacja, która buduje

Pastor Piotr Bylina. Tytuł kazania: „Komunikacja, która buduje”.

Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca…” – wzywał przed wiekami chrześcijan apostoł Paweł. Wezwanie to jest nadal aktualnie, szczególnie w czasach potopu informacyjnego, gdy pojawiają się gorące newsy, które potrafią poróżnić członków współczesnych wspólnot. „Życie i śmierć są w mocy języka” (Prz 18,21) dlatego uczniowie Jezusa czerpiąc z Jego Słowa powinni uczyć się komunikacji, która buduje.

Vogt-Goliasz Marek – Rozważna i romantyczna

Marek Vogt-Goliasz. Tytuł kazania: „Rozważna i romantyczna”.

Biblijna historia dwóch sióstr – Marty i Marii – nie traci na aktualności. Ich postawy pokazują dwa bieguny chrześcijańskiego życia. Która z nich jest nam bliższa? Którą docenił Jezus?

Głogowski Mateusz – Zwycięstwo przez doświadczenie

Mateusz Głogowski. Tytuł kazania: „Zwycięstwo przez doświadczenie”.

Temat kazania odwzorowuje ostateczne zwycięstwo człowieka, który kontynuuje swoje doświadczenie z Bogiem każdego dnia, i każdego dnia idzie jego śladami. Do zilustrowania tego zostały wybrane dwie Przypowieści.

Barna Krzysztof – Życie pod kontrolą

Krzysztof Barna. Tytuł kazania: „Życie pod kontrolą”.

Czy masz wrażenie, że Twoje życie się nie układa tak, jakbyś sobie tego życzył? Czy jest Ci ciężko? W historii opisanej w Księdze Wyjścia od pierwszego rozdziału możesz odnaleźć siebie w jednej z grup ludzi. Możesz nie mieć wpływu w jakich czasach żyjesz, ale masz wpływ na to, jak żyjesz w tych czasach. Pamiętaj, że „Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy w nim ufają” Psalm 18,31.

Kania Mirosław – Ufność Eliasza

Mirosław Kania. Tytuł kazania: „Ufność Eliasza”.

Na kim polegać? Na rodzinie, przyjaciołach, znajomych? …wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej. Tylko na Bogu i Jego obietnicach można polegać,… tym bardziej w czasie kryzysu.

Zawadzki Piotr – Dezynfekcja dusz

Pastor Piotr Zawadzki. Tytuł kazania: „Dezynfekcja dusz”.

W trosce o higienę zwłaszcza w pandemii jesteśmy bardzo dobrymi. Lecz jak wygląda higiena serca? W jaki sposób można tego dokonać? Co zrobić aby nasza dusza pachniała, była wonią przyjemną dla PANA?

Niedziński Stanisław – Czy narodziłeś się na nowo?

Pastor Stanisław Niedziński. Tytuł kazania: „Czy narodziłeś się na nowo?”.

Jeśli tolerujesz wrogość, gniew, knowania i obmawianie, waśnie i odszczepieństwa (odstępstwa) – Ga 5,20, to nie poznałeś jeszcze Chrystusa: bo „…kto grzeszy, nie widział Go i nie poznał” 1J 3,6

Czy narodziłeś się na nowo? „Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził” 1J 3,9

„Gdy Duch Boży bierze w posiadanie serce, życie człowieka zostaje odmienione”. Życie Jezusa – Nikodem, Wydawnictwo Znaki Czasu

Bylina Piotr – Ja jestem, nie bójcie się

Pastor Piotr Bylina. Tytuł kazania: „Ja jestem, nie bójcie się”.

Lęk jest nieodłącznym towarzyszem każdego człowieka, również ucznia Jezusa. W historii wielogodzinnych zmagań apostołów z burzą na jeziorze, ich spotkania z Jezusem idącym po wodzie oraz tonącego Piotra odnajdziemy trzy rodzaje lęku, których mogą doświadczyć uczniowie Chrystusa. Poznanie tych lęków a przede wszystkim Zbawiciela pozwala współczesnemu uczniowi uniknąć niewłaściwych postaw w dniach oczekiwania na powrót Króla Królów.