Archiwum

Posty z kategorii Kazania wideo

Vogt-Goliasz Marek – Bóg – miłosierny czy okrutny?

Opisy śmierci tysięcy ludzi na rozkaz Boga budzą przerażenie. Takie fragmenty Starego Testamentu wprawiają w zdumienie, szczególnie gdy porównamy je z pełną miłosierdzia postawą i nauką Jezusa z Nowego Testamentu. Jaki jest więc Bóg – miłosierny czy okrutny? Co z tego wynika dla nas dzisiaj?

Marek Vogt-Goliasz. Kazanie pt. „Bóg – miłosierny czy okrutny?”.

Pałasiewicz Jakub – Konsekwencje łamania Prawa Bożego

Jakub Pałasiewicz. Kazanie pt. „Konsekwencje łamania Prawa Bożego”.

Zawadzki Piotr – Obostrzenia i nakazy

Czy w Piśmie Świętym znajdujemy nakazy? Czy Bóg podnosi poprzeczkę poprzez obostrzenia? Czy nowotestamentowi duchowni rozumieli Jezusa, który nauczał? Czy są jakieś błędy w praktykowaniu naszego chrześcijaństwa dzisiaj? Jak żyć w dobie obostrzeń? Razem poszukajmy odpowiedzi na te pytania. 

Pastor Piotr Zawadzki. Kazanie pt. „Obostrzenia i nakazy”.

Barna Grażyna – Naczynia połączone i eksperci

Po zdobyciu Jerycha, Achan – jeden z żołnierzy – wbrew Bożemu zakazowi przywłaszczył sobie część łupu. Z  tego powodu podczas następnej bitwy wojska izraelskie poniosły klęskę i zginęło trzydziestu sześciu żołnierzy. Kto zawinił? Achan? Bóg? A może ktoś inny?

Grażyna Barna. Tytuł kazania: „Naczynia połączone i eksperci”.

Vogt-Goliasz Marek – Kiedy będzie koniec świata?

Jezus zachęca: “Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie” (J 14,27). Co powiedziałbyś/powiedziałabyś Chrystusowi, gdybyś spotkał się z Nim dzisiaj? 

Marek Vogt Goliasz. Tytuł kazania: „Kiedy będzie koniec świata?”.

Antić Radiša – Siedzieliśmy i płakaliśmy nad rzekami Babilonu

Czy można śpiewać pieśni zwycięstwa, siedząc nad rzekami Babilonu? Czy można pracować dla Pana i Jego ludu, przechodząc przez tak trudne chwile historii?

Dr Radiša Antić wygłosi kazanie pod tytułem “Siedzieliśmy i płakaliśmy nad rzekami Babilonu” w sobotę, 27 marca, o godz. 11:00.

Dr Radiša Antić jest starszym wykładowcą teologii systematycznej i filozofii w Newbold College w Wielkiej Brytanii oraz dyrektorem tamtejszego Centrum Badań Ellen White.

Skrzypaszek John – Jerozolima, miasto smutku i korona chwały Bożej

W swoim wystąpieniu kaznodzieja chce wzmocnić wiarę słuchaczy przez budowanie nadziei i zaufania, jakie powinniśmy pokładać w Jezusie. Jego przesłanie będzie skupione na Chrystusie z naciskiem na Jego obiecane powtórne przyjście. Zbadamy też znaczenie Jerozolimy z perspektywy krzyża.

John wygłosi kazanie pod tytułem “Jerozolima, miasto smutku i korona chwały Bożej” na podstawie Ap 21,1-3 w sobotę, 20 marca, o godz. 11:00.

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) emerytowany dyrektor Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) w Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta, koncentrując się na badaniach, pisaniu i prowadzeniu studentów studiów wyższych. Bada adwentystyczne dziedzictwo, duchowość i tożsamość. Jego poszukiwania mają na celu zbadanie znaczenia adwentowej przeszłości dla naszego funkcjonowania w XXI wieku. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 (recenzowanych) artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach. John jest z pochodzenia Polakiem. Jest żonaty z Brendą i ma dwóch synów Raphaela i Luke’a.

Siciński Andrzej – Józef – bohater czy wyzyskiwacz

Czy pozytywni bohaterowie biblijni byli pozytywni pod każdym względem? Czy kiedy Biblia opisuje zachowanie czy decyzje jakiegoś wybrańca Bożego, zawsze są one wzorcowe, do naśladowania? Czy lud Boże w przeszłości mógł przyczynić się do prześladowań, które go spotkały?

Postaram się odpowiedzieć na te pytania na jednym przykładzie – patriarchy Józefa i historii z Rdz 47. Przy okazji przekonamy się też, jak poważny kryzys może przeorać nie tylko gospodarkę, ale i relacje społeczne, stając się okazją, by jedno bogacili się kosztem drugich. Zobaczymy również, jak te same wydarzenia można różnie oceniać w zależności od punktu widzenia.

Pastor Andrzej Siciński. Kazanie pt. „Józef –  bohater czy wyzyskiwacz”.

Kania Mirosław – Pójdę

Czy byłeś w sytuacji, gdy czułeś się, jakbyś był przyciśnięty do muru? Czy musiałeś podejmować decyzję, która potencjalnie mogłaby całkowicie zmienić Twoje życie? Czy potrafisz w każdej sytuacji życiowej powiedzieć Bogu “Pójdę za Tobą”?

Ewangelista Mirosław Kania. Kazanie pt. „Pójdę”.

Sołyga Leszek – Kamp Babilon

Leszek Sołyga. Kazanie pt. „Kamp Babilon”.