Blog

Aplikacje pomocne w studium biblijnym

22 kwietnia 2016 • przez • w Aktualności, Inne

Jeżeli chcesz mieć dostęp do Pisma Świętego, materiałów pomocniczych w studium biblijnym oraz nabożeństwach w swoim smartfonie lub tablecie, polecamy następujące aplikacje (system Android oraz iOS):

quick_bibleQuick Bible – niezwykle wygodna aplikacja z wieloma przekładami Biblii w wielu językach (również po polsku) oraz rozmaitymi funkcjami: wyszukiwanie w tekście biblijnym, zakładki, podkreślenia, porównywanie tekstów w różnych przekładach, plany czytania. Program umożliwia również dostęp do śpiewnika „Śpiewajmy Panu”.

Zobacz jak zainstalować dodatkowe przekłady Biblii oraz śpiewnik Śpiewajmy Panu.

Szkoła Sobotnia – aplikacja do studiowania lekcji Szkoły Sobotniej.

Uwaga! Program istnieje również w wersji na system iOS (iPhone, iPad).

bible_mapsBible Maps – dodatek do programu Quick Bible pokazujący na mapie lokalizacje wymienione w tekście biblijnym.
egww2EGW Writings 2 – aplikacja zawiera pisma i książki Ellen G. White (w tym 58 po polsku).
MyBible – program do uważnego studium biblijnego. Zawiera liczne przekłady Pisma Świętego oraz materiały dodatkowe w wielu językach.

Uwaga! Program istnieje również w wersji na system iOS (iPhone, iPad).

MySwordMySword – niezwykle rozbudowana i funkcjonalna aplikacja do studium Pisma Świętego. Posiada wbudowane liczne przekłady w kilkudziesięciu językach, komentarze, słownik wyrazów z języków oryginalnych i konkordancję biblijną. Dodatkowo aplikacja umożliwia wyszukiwanie wersetów biblijnych zawierających wpisaną frazę, porównywanie tekstów (odczyt w układzie interlinearnym), zakreślanie ulubionych wersetów na kolorowo, dodawanie zakładek, a także dodawanie własnych notatek i komentarzy.

Aplikacja umożliwia korzystanie z różnych przekładów Pisma Świętego, zapisanych w formacie  z rozszerzeniem „.bbl.mybible„, umieszczonych w folderze Android/data/com.riversoft.android.mysword/files/bibles.

Interfejs aplikacji jest w języku polskim, jednak najwięcej skorzystają z aplikacji użytkownicy znający język angielski, którzy zainstalują dodatkowo (oprócz przekładów polskich) także przekład King James Version (KJV) z interaktywną numeracją słów dla słownika Strong’a (słownik Stronga dostępny jest w języku angielskim).

Bible App for Kids – Poprzez interaktywne przygody i piękne animacje, dzieci odkrywają wielkie opowieści Biblii. Aplikacja Biblia dla Dzieci jest pełna rozkosznych doświadczeń, które zachęcają dzieci do powracania ponownie i ponownie. To początek miłości Słowa Bożego trwającej całe życie.

• Łatwa, przyjazna dzieciom nawigacja
• Kolorowe ilustracje
• Animacje dotykowe
• Ujmująca, interaktywna treść, która ożywia Biblię
• Zabawne fakty i aktywności zaprojektowane do pomagania dzieciom w zapamiętywaniu tego, czego się uczą
• Specjalne wyzwania, które pozwalają dzieciom zdobywać nagrody


Programy do studium Pisma Świętego na komputerach z systemem Windows:

e-Biblialogo_EB –  jest przedsięwzięciem multimedialnym, którego zadaniem jest zaznajomić użytkownika z możliwie największą ilością dostępnych polskich i obcojęzycznych przekładów Pisma Świętego i wydobyć piękno, które niesie ze sobą tekst tej najstarszej Księgi świata chrześcijańskiego. Dodatkowo „e-Biblia” wzbogacona jest o różnorodne dodatki jak dźwięk, grafikę, zdjęcia, mapy czy atlasy biblijne.
rBiblia – darmowy program do przeglądania tłumaczeń biblijnych
 e-sworde-Sword – darmowy, rozbudowany program do studiowania i porównywania różnych przekładów Pisma Świętego. Dostępny w języku angielskim. Zaletą programu jest duża liczba przydatnych narzędzi. Część modułów (takie jak np. przekłady Biblii w interesującym nas języku) należy dodatkowo pobrać po zainstalowaniu programu .

Kwartalnik Lekcje Biblijne – podręcznik do studiowania Pisma Świętego w Szkole Sobotniej wydawany jest również w formacie epub oraz pdf. Zobacz pełne wydanie bieżące oraz archiwalne.


Program Quick Bible ze względów licencyjnych nie zawiera przekładu tzw. Biblii Warszawskiej wydanej przez Towarzystwo Biblijne w Polsce. Towarzystwo Biblijne wydało Biblię Warszawską jako e-book w formatach epub oraz mobi. Zobacz aktualne oferty.

Program Quick Bible oprócz przekładów udostępnianych przez autora pozwala na instalację kompilacji (np. Biblia Warszawska) w formacie pdb (tu pobierz przekłady z serwisu zewnętrznego) oraz własnym yes. Uwaga! Pliki nieautoryzowane!

Sposób instalacji: Biblia > (wybór przekładu) Inne przekłady > Dodaj > Z lokalnego dysku > wskazanie pliku .pdb lub .yes

Instalacja przekładów oferowanych przez autora programu: Biblia > (wybór przekładu) > Inne przekłady > wskazanie wybranych przekładów z listy

Śpiewnik Śpiewajmy Panu udostępniony z poziomu programu opracowany jest na podstawie śpiewnika wydanego przez Wydawnictwo Znaki Czasu. Tu zobacz najnowsze, poszerzone wydanie papierowe.

Instalacja śpiewnika: Pieśni > Pobierz więcej > International > SPSS Śpiewajmy Panu

 

Jeżeli interesuje cię rozwój programu Quick Bible, to ze strony projektu możesz pobrać np. wersją testową (w pliku .apk do samodzielnej instalacji), która nie jest jeszcze opublikowana w sklepie Google Play.

1 Comments

Nabożeństwa | Adwentyści w Poznaniu says:

[…] Zobacz aplikacje pomocne w studium biblijnym (system Android oraz Windows). […]

April 23, 2016 • 12:44am

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens