Archiwum

Posty z kategorii Aktualności

Rozwój Kościoła w Mocy Ducha – #wtorkizbiblia

Dzieje Apostolskie od początku swego istnienia były piątą księgą Nowego Testamentu. Wyszły spod pióra “umiłowanego lekarza” Łukasza, nawróconego poganina. Ich treść przeznaczona była dla całego Kościoła — zarówno Żydów, jak i pogan. Choć obejmują okres nieco ponad trzech dziesięcioleci, są pełne ważnych pouczeń dla Kościoła we wszystkich wiekach.

W Dziejach Apostolskich Bóg wyraźnie wskazuje, że współcześni chrześcijanie powinni doświadczać obecności tego samego Ducha, który zstąpił z mocą w dniu Pięćdziesiątnicy i rozpalił płomień poselstwa ewangelii. Dzieła Ducha Świętego dokonane za pośrednictwem Piotra i Pawła, Jana i Jakuba oraz innych mogą się powtórzyć w życiu współczesnych uczniów Chrystusa.

Apokalipsa TERAZ!

Wojny i wieści wojenne. Wcześniej globalna pandemia. Kryzys ekonomiczny. Kraje walczące ze sobą lub przygotowujące się do konfliktu na szeroką skalę. W sobotę, 17 lutego 2024 rozpoczynamy epicką serię biblijnych historii prezentowaną przez Douga Batchelora. Każda sobota i niedziela, godz. 18:00 na kanale YT Adwentyści Poznań.

Zagłębisz się w karty Słowa Bożego, aby uzyskać jasne, godne zaufania, logiczne odpowiedzi na najpilniejsze pytania dotyczące życia, proroctw i dni ostatnich, w których – jak wierzymy – właśnie żyjemy. Nie tylko uzyskasz zmieniający życie wgląd w to, co przyniesie przyszłość, ale także zdobędziesz praktyczne narzędzia, których potrzebujesz, aby cieszyć się powodzeniem tu i teraz! Ta seria jest przeznaczona dla każdego odbiorcy i przedstawia proroctwa biblijne w pełen nadziei, ujmujący i przekonujący sposób. Jest nadzieja. Jedna nadzieja w Jezusie Chrystusie! ZAPRASZAMY! Emisja z polskimi planszami, napisami i polskim (realnym) lektorem.

Czytaj więcej…

10 dni modlitwy 2024

Priorytety wiary

10-20 STYCZNIA 2024, GODZ. 18:00

Dołącz do nas na spotkaniu online na platformie Google Meet:
👉 https://tu.adwentysci.org/10dnimodlitwy

Okólnik i materiały do studium: https://zaufanie.pl/2023/12/10-dni-modlitwy-2024/

Tydzień modlitwy 2023

Zapraszamy codziennie od niedzieli 5 listopada do soboty 11 listopada o godz. 19:00* – aby dołączyć kliknij w ten link: https://tu.adwentysci.org/tydzienmodlitwy

  • spotkania online będą na platformie Google Meet (do uczestnictwa nie jest potrzebne konto Google, po prostu dołącz do nas)
  • spotkania nie będą transmitowanie na YouTube
  • *w sobotę 11 listopada zapraszamy o godz. 19:30

Przeczytaj informator oraz pobierz materiały ze studium TUTAJ

Przypowieści Chrystusa – #wtorkizbiblia

Tym odcinkiem rozpoczynamy nową serię spotkań poświęconą przypowieściom wypowiedzianym przez Jezusa Chrystusa. Jezus wyjaśniał prawdę wielorakimi sposobami. Przypowieści stanowią około jednej trzeciej Jego zapisanych nauk. Są to pozornie proste i zapadające w pamięć historie, często obrazowe, a wszystkie dają lekcje o naszym codziennym życiu i ważnych prawdach duchowych. Zapraszamy Was do słuchania!

Przypowieść o siewcy

Przypowieścią o siewcy ilustruje Chrystus królestwo niebieskie i dzieło wielkiego Rolnika dla dobra swego ludu. Jak siewca wychodzi na pole siać, tak przyszedł i On, aby siać nasienie niebieskiej prawdy, Jego zaś nauki w przypowieściach były same w sobie ziarnem najkosztowniejszym. W przypowieści Chrystus prowadzi nasz umysł od naturalnego nasienia, które siane bywa na całej kuli ziemskiej, do ziarna ewangelii, którego rozsiewanie sprowadza człowieka znowu na drogę wierności Bogu. Ten, który opowiedział przypowieść o maleńkim ziarnie jest Władcą nieba i te same prawa, które rządzą siewem ziemskiego nasienia, rządzą siewem nasienia prawdy.

👉 WTORKI z BIBLIĄ to formuła otwartych spotkań online (transmitowanych także na YouTube) połączonych z rozważaniem Pisma Świętego i modlitwą.

📖 Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych pogłębianiem znajomości Biblii, nawiązaniem bliższej łączności z Panem Bogiem i wspólną modlitwą. W spotkaniach udział mogą wziąć osoby w różnym wieku, niezależnie od ich aktualnej wiedzy biblijnej i formacji religijnej. Udział w spotkaniach jest niezobowiązujący.

🙏 Co mogą Ci dać WTORKI z BIBLIĄ? – głębsze zrozumienie tekstu Pisma Świętego i nauk Jezusa, – wzór modlitwy osobistej i opartej na Bożych obietnicach, – okazję by zobaczyć, jak Bóg odpowiada na modlitwy, – poczucie wspólnoty z osobami wierzącymi, – świadomość sensu życia i wewnętrzny pokój. „Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski”. Ap 1,3

#wtorkizbiblia
#AdwentysciPoznan
#przypowiesciChrystusa

Nabożeństwo sobotnie 4 lutego

W związku z odbywającym się zjazdem młodzieży ukraińskiej, w naszym zborze NIE BĘDZIE JUTRO NABOŻEŃSTWA W JĘZYKU POLSKIM. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie ONLINE, które rozpocznie się o godz. 9.30 w aplikacji Google Meet. Można będzie do niego dołączyć również za pomocą połączenia telefonicznego. Nabożeństwo nie będzie transmitowane na YouTube.

Dołącz do spotkania klikając: tu.adwentysci.org/nabozenstwo

Nie musisz mieć konta Google aby spotkać się z nami.

Zobacz film z instrukcją jak dołączyć: tutaj lub pełną instrukcję tekstową: tutaj

O 11:20 zapraszamy na transmisję kazania pt. „Radujcie się z tego, że imiona wasze zapisane są w księdze żywota”, które wygłosi pastor Stanisław Niedziński.

10 dni modlitwy 2023

Powrót do Ołtarza – Czas i miejsce dla Boga

4-14 stycznia 2023, godz. 19:00

Dołącz do nas na spotkaniu online na platformie Google Meet: https://tu.adwentysci.org/10dnimodlitwy

Okólnik i materiały do studium: https://zaufanie.pl/2022/12/10-dni-modlitw-powrot-do-oltarza-czas-i-miejsce-dla-boga/

Tydzień modlitwy 2022

Zapraszamy codziennie od 6 do 12 listopada o godz. 19:00 – https://tu.adwentysci.org/tydzienmodlitwy

  • spotkania online będą na platformie Google Meet
  • spotkania będą codziennie* o godz. 19:00 od niedzieli 6 listopada do soboty 12 listopada
  • w sobotę 5 listopada o godz. 19:00 zapraszamy osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z Google Meet na spotkanie testowe
  • *spotkania nie będą transmitowane na YouTube z wyjątkiem spotkania wtorkowego, które będzie realizowane w ramach cyklu Wtorki z Biblią

Przeczytaj informator oraz pobierz materiały ze studium TUTAJ

Nabożeństwa internetowe

Zapraszamy na bogate w możliwości uczestnictwa transmisje online nabożeństw i kazań.

W soboty o godz. 11:20 zapraszamy na kolejne kazanie na żywo, które można wysłuchać na naszym kanale.

Jeżeli możesz, to przyjdź i uczestnicz w nabożeństwie na żywo wraz z nami!


Nabożeństwa internetowe transmitowane ze zborów:

Modlitwa o pokój

Dołącz do wspólnej modlitwy wraz z siostrami i braćmi z Ukrainy!

Na kanale Youtube Adwentyści Poznań o godz. 20:30 prowadzone są transmisje podczas których ukraińscy adwentyści łączą się w modlitwie o powrót pokoju w ich ziemskiej ojczyźnie.

Transmisje są prowadzone w języku ukraińskim. Jednak bądźmy w tym czasie razem!

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens