Archiwum

Posty z kategorii Aktualności

Tydzień modlitwy 2023

Zapraszamy codziennie od niedzieli 5 listopada do soboty 11 listopada o godz. 19:00* – aby dołączyć kliknij w ten link: https://tu.adwentysci.org/tydzienmodlitwy

  • spotkania online będą na platformie Google Meet (do uczestnictwa nie jest potrzebne konto Google, po prostu dołącz do nas)
  • spotkania nie będą transmitowanie na YouTube
  • *w sobotę 11 listopada zapraszamy o godz. 19:30

Przeczytaj informator oraz pobierz materiały ze studium TUTAJ

Przypowieści Chrystusa – #wtorkizbiblia

Tym odcinkiem rozpoczynamy nową serię spotkań poświęconą przypowieściom wypowiedzianym przez Jezusa Chrystusa. Jezus wyjaśniał prawdę wielorakimi sposobami. Przypowieści stanowią około jednej trzeciej Jego zapisanych nauk. Są to pozornie proste i zapadające w pamięć historie, często obrazowe, a wszystkie dają lekcje o naszym codziennym życiu i ważnych prawdach duchowych. Zapraszamy Was do słuchania!

Przypowieść o siewcy

Przypowieścią o siewcy ilustruje Chrystus królestwo niebieskie i dzieło wielkiego Rolnika dla dobra swego ludu. Jak siewca wychodzi na pole siać, tak przyszedł i On, aby siać nasienie niebieskiej prawdy, Jego zaś nauki w przypowieściach były same w sobie ziarnem najkosztowniejszym. W przypowieści Chrystus prowadzi nasz umysł od naturalnego nasienia, które siane bywa na całej kuli ziemskiej, do ziarna ewangelii, którego rozsiewanie sprowadza człowieka znowu na drogę wierności Bogu. Ten, który opowiedział przypowieść o maleńkim ziarnie jest Władcą nieba i te same prawa, które rządzą siewem ziemskiego nasienia, rządzą siewem nasienia prawdy.

👉 WTORKI z BIBLIĄ to formuła otwartych spotkań online (transmitowanych także na YouTube) połączonych z rozważaniem Pisma Świętego i modlitwą.

📖 Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych pogłębianiem znajomości Biblii, nawiązaniem bliższej łączności z Panem Bogiem i wspólną modlitwą. W spotkaniach udział mogą wziąć osoby w różnym wieku, niezależnie od ich aktualnej wiedzy biblijnej i formacji religijnej. Udział w spotkaniach jest niezobowiązujący.

🙏 Co mogą Ci dać WTORKI z BIBLIĄ? – głębsze zrozumienie tekstu Pisma Świętego i nauk Jezusa, – wzór modlitwy osobistej i opartej na Bożych obietnicach, – okazję by zobaczyć, jak Bóg odpowiada na modlitwy, – poczucie wspólnoty z osobami wierzącymi, – świadomość sensu życia i wewnętrzny pokój. „Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski”. Ap 1,3

#wtorkizbiblia
#AdwentysciPoznan
#przypowiesciChrystusa

Nabożeństwo sobotnie 4 lutego

W związku z odbywającym się zjazdem młodzieży ukraińskiej, w naszym zborze NIE BĘDZIE JUTRO NABOŻEŃSTWA W JĘZYKU POLSKIM. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie ONLINE, które rozpocznie się o godz. 9.30 w aplikacji Google Meet. Można będzie do niego dołączyć również za pomocą połączenia telefonicznego. Nabożeństwo nie będzie transmitowane na YouTube.

Dołącz do spotkania klikając: tu.adwentysci.org/nabozenstwo

Nie musisz mieć konta Google aby spotkać się z nami.

Zobacz film z instrukcją jak dołączyć: tutaj lub pełną instrukcję tekstową: tutaj

O 11:20 zapraszamy na transmisję kazania pt. „Radujcie się z tego, że imiona wasze zapisane są w księdze żywota”, które wygłosi pastor Stanisław Niedziński.

10 dni modlitwy 2023

Powrót do Ołtarza – Czas i miejsce dla Boga

4-14 stycznia 2023, godz. 19:00

Dołącz do nas na spotkaniu online na platformie Google Meet: https://tu.adwentysci.org/10dnimodlitwy

Okólnik i materiały do studium: https://zaufanie.pl/2022/12/10-dni-modlitw-powrot-do-oltarza-czas-i-miejsce-dla-boga/

Tydzień modlitwy 2022

Zapraszamy codziennie od 6 do 12 listopada o godz. 19:00 – https://tu.adwentysci.org/tydzienmodlitwy

  • spotkania online będą na platformie Google Meet
  • spotkania będą codziennie* o godz. 19:00 od niedzieli 6 listopada do soboty 12 listopada
  • w sobotę 5 listopada o godz. 19:00 zapraszamy osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z Google Meet na spotkanie testowe
  • *spotkania nie będą transmitowane na YouTube z wyjątkiem spotkania wtorkowego, które będzie realizowane w ramach cyklu Wtorki z Biblią

Przeczytaj informator oraz pobierz materiały ze studium TUTAJ

Nabożeństwa internetowe

Zapraszamy na bogate w możliwości uczestnictwa transmisje online nabożeństw i kazań.

W soboty o godz. 11:20 zapraszamy na kolejne kazanie na żywo, które można wysłuchać na naszym kanale.

Jeżeli możesz, to przyjdź i uczestnicz w nabożeństwie na żywo wraz z nami!


Nabożeństwa internetowe transmitowane ze zborów:

Modlitwa o pokój

Dołącz do wspólnej modlitwy wraz z siostrami i braćmi z Ukrainy!

Na kanale Youtube Adwentyści Poznań o godz. 20:30 prowadzone są transmisje podczas których ukraińscy adwentyści łączą się w modlitwie o powrót pokoju w ich ziemskiej ojczyźnie.

Transmisje są prowadzone w języku ukraińskim. Jednak bądźmy w tym czasie razem!

Nabożeństwo 15 stycznia

W najbliższą sobotę na ul. Zeylanda 11 odbędzie się zjazd młodzieży ukraińskiej. W związku z limitem ilości osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwie stacjonarnym, proszę o rozważenie możliwości pozostania w domu i obserwowania wydarzenia poprzez kanał zboru na YouTube. Kazanie w j. polskim wygłosi pastor J. Dzięgielewski.

Dziękuję za wyrozumiałość.

Pastor Piotr Zawadzki

Tydzień modlitwy

Poselstwa bez precedensu

Zapraszamy do spotkań na Zoomie:
https://bit.ly/tm2021poznan
Meeting ID: 844 1379 6380
Passcode: 057509

Spotkania nie będą transmitowane na YouTube.
Wyjątkiem będzie spotkanie we wtorek, 9 listopada, które pokrywa się z cyklicznym „Wtorkiem z Biblią” – to spotkanie będzie transmitowane.
Skorzystaj wówczas z powyższych danych do logowania.

Codziennie od 6 do 13 listopada o 19:00.


Czytaj więcej…

Porzuć sieci – Zjazd młodzieży

,,Porzucili sieci i poszli za Nim” (Mt 4:20) – zostawili swoje dotychczasowe życie i zaczęli coś zupełnie nowego.

Czy zawsze konieczne są tak duże decyzje? Co to znaczy żyć dla Boga i jak mogę to zrobić w mojej rzeczywistości? (a może zmienić tę rzeczywistość?) O tym między innymi będziemy rozmawiać w Poznaniu!

Czytaj więcej…

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens