Archiwum

Posty z kategorii Inne

LekcjeBiblijne.tv

Serdecznie informujemy o uruchomieniu przez Ośrodek Radiowo-Telewizyjny “Głos Nadziei” nowego serwisu internetowego propagującego Lekcje Szkoły Sobotniej Hope Channel, dostępnego pod adresem www.LekcjeBiblijne.tv

W serwisie można nie tylko z łatwością odnaleźć i oglądać bieżące odcinki, ale także wszystkie archiwalne sezony opracowane w polskiej wersji językowej w ciągu minionych 4 lat. Nowością są także wersje audio.

Ta seria programów, oglądana regularnie przez milion widzów na całym świecie, jest doskonałym uzupełnieniem lektury kwartalnika Lekcje Biblijne wydawanego w Polsce przez Wydawnictwo “Znaki Czasu”.

Serdecznie pozdrawiamy i polecamy!

Ciekawy artykuł o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego

Zeylanda 11

Całkiem niedawno, 19 marca, pojawił się ciekawy artykuł, dotyczący naszego Kościoła. Artykuł przedstawia krótką historię naszego wyznania, skąd się wywodzi i jak rozwijał się na przestrzeni lat. Autorem artykułu jest bloger Maciej Brzeziński. Tekst pojawił się na jego blogu, poświęconym historii i kulturze Poznania.

“Poznański zbór adwentystów jest jednym z najstarszych w Polsce. Powstał już w 1895 r., choć jego początki sięgają roku 1863.” Autor dokładnie przedstawia kolejne momenty przekształcenia grupy w wyznaniowej w dzisiejszy Kościół. Naprawdę warto zapoznać się z tymi faktami, o których zapomina się żyjąc dniem codziennym. Kim byli pierwsi poznańscy Adwentyści? Skąd się wywodzili? To wszystko w artykule pana Brzezińskiego.

Czytaj więcej…

Młodzieżowy Tydzień Modlitwy 2017

Rewolucja – reformacja, która zmieniła świat

Młodzieżowy Tydzień Modlitwy – 11-18.03.2017
Światowy Dzień Młodzieży – 18.03.2017

Witajcie!!!

W tym roku obchodzimy 500-lecie Reformacji, która zmieniła obraz naszego świata. Często zapominamy i nie doceniamy ile poświęcenia, łez i śmierci kosztowała ta duchowa rewolucja. Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby nie tamte wydarzenia i wielcy Mężowie Boży, którzy dzięki swojej odwadze sprawili, iż dzisiaj możemy swobodnie czytać Pismo Święte? Wykorzystajmy ten wciąż dobry czas, by w gronie młodzieży szukać Bożych dróg i współczesnej Reformacji naszego życia.

Czytaj więcej…

Telewizja Hope Channel Polska

Hope Channel Polska to krajowy oddział chrześcijańskiej telewizji, działającej w kilkunastu krajach świata. W Polsce odbierać ją można poprzez stronę internetową hopechannel.pl lub poprzez platformę cyfrową Skymaster.

W ofercie programowej: audycje muzyczne, edukacyjne, społeczne i szeroko pojęte zagadnienia dotyczące ludzkiego życia.Zobacz również: lekcjebiblijne.tv

Zdrowie

Kursy Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia

W Krainie Zdrowia (dla dzieci)

Głównym bohaterem jest Filip, który wraz z doktorem i przyjaciółmi odkrywa zagrożenia, jakie spowodowane są przez zaniedbanie higieny oraz przez wprowadzanie do posiłków produktów niszczących nasze zdrowie. Kurs bogaty jest w ilustracje, co czyni go atrakcyjnym dla dzieci.

Wybieram ten kurs

Witaj maleństwo

Kurs przeznaczony jest dla młodych rodziców, a także tych, którzy pragną przygotować się do tej roli.

Jeśli jesteście rodzicami lub zamierzacie nimi zostać, to na pewno poszukujecie rad i wskazówek, jak pielęgnować dziecko w pierwszym roku życia, jak darzyć je mądrą miłością. Z kursu dowiecie się, jak radzić sobie w zupełnie nowej rzeczywistości – jak zorganizować życie rodzinne po narodzeniu dziecka, co robić, jak reagować, gdy zapłacze. Mamy poznają też sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Wybieram ten kurs

Małżeństwo pełne satysfakcji

Znakomity kurs dla małżeństw.

Wzrastająca liczba rozwodów sprawia, że coraz więcej młodych ludzi zastanawia się nad sensem zawierania małżeństwa.

Jeśli w waszym związku nie wszystko jest tak, jak miało być, to wcale nie znaczy, że jesteście przegrani! Wciąż macie szansę! Jeśli jesteście szczęśliwym małżeństwem, nie oznacza to, że nie może być jeszcze lepiej! Kurs zawiera rady, które pomogły wielu parom w pokonywaniu trudności małżeńskich. Szczególnie w przypadku zagrożenia trwałości związku. To także świetne wskazówki , które mogą przydać więcej kolorów szczęśliwym małżeństwom.

Wybieram ten kurs

Sięgnij po zdrowie

Kurs z zakresu zdrowego stylu życia.

“W młodości ludzie tracą zdrowie, aby zdobyć pieniądze, na starość wydają pieniądze, aby je odzyskać”.

Niezależnie od tego, ile masz lat i jak się czujesz, ten kurs jest dla ciebie. Przygotowany został dla wszystkich, którzy pragną uniknąć chorób cywilizacyjnych lub już stali się ich ofiarami (choroby serca, cukrzyca, osteoporoza, otyłość, nadciśnienie, nowotwory, uzależnienia itp.).

Poznaj sposoby na choroby, zanim będzie za późno. Wystarczy nieraz zmienić pewne szkodliwe przyzwyczajenia, by nastąpiła wyraźna poprawa formy fizycznej, psychicznej oraz ogólnego samopoczucia.

O tym, co być może powinieneś zmienić, by uniknąć przykrych następstw niezdrowego stylu życia, dowiesz się z lekcji kursu. Zachęcamy: sięgnij po zdrowie!

Wybieram ten kurs

Stres – zagrożenie czy szansa?

Kurs antystresowy.

Znajdziesz tu wiele wskazówek dotyczących zdrowia psychicznego. Jeśli tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad kierunkiem swego życia, jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii – skorzystaj z niniejszego kursu.

Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z treści kursu.

Stres nie musi być twoim wrogiem. Może on sprzyjać naszemu życiu, twórczości i rozwojowi, o ile tylko potrafimy nad nim panować.

Kurs pomaga także przygotować się do niesienia pomocy innym.

Wybieram ten kurs

Wiesz, co jesz

Warto zdać sobie sprawę, że zdrowie należy do wartości, które cenimy sobie najbardziej, i zależy ono w stopniu zasadniczym od stylu życia, jaki prowadzimy, a w szczególności od najważniejszej jego cechy — sposobu żywienia. Jak mówi przysłowie, jesteśmy tym, co jemy, a pokarm oddziałuje na nasz organizm przez całe życie, dlatego prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o właściwym rozwoju i zachowaniu przez nas dobrego stanu zdrowia. Prawidłowa dieta stanowi najsilniejsze narzędzie walki z chorobami, które wciąż pozostają w statystykach nieugięte.

Wybieram ten kurs

Korespondencyjna Szkoła Biblijna

Polecamy do wyboru dwanaście kursów, które można wypełnić drogą internetową.

Czytaj więcej…

Literatura

Literatura z Wydawnictwa Znaki Czasu

Czytaj więcej…

Tydzień modlitwy 2016

Tydzień Modlitwy 2016

„Niewielu ludzi w Jerozolimie posiadało tak mało dóbr tego świata jak On.  Jednak pozostawił swoim uczniom bogatsze dary niż jakikolwiek ziemski monarcha podarował kiedykolwiek swoim poddanym”. (E.G.White – The Watchman 7.04.1908)

Czytaj więcej…

Stanowisko w sprawie aborcji i kontroli płodności

W związku z tocząca się w Polsce dyskusją na temat zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, pragniemy przypomnieć oficjalne stanowisko Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w tej kwestii.

We wrześniu br. Sejm po pierwszym czytaniu w Izbie przekazał do rozpatrzenia przez komisje projektu ustawy przewidującej całkowity zakaz aborcji. 3 października w wielu miastach Polski doszło do manifestacji sprzeciwiających się próbom zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.

W jaki sposób Kościół Adwentystów Dnia Siódmego odnosi się do zagadnienia aborcji?

Wiele współczesnych społeczeństw stanęło wobec konfliktu dotyczącego moralnego aspektu aborcji. Taki konflikt ma także wpływ na wielu chrześcijan, którzy chcą przyjąć odpowiedzialność za ochronę życia ludzkiego w okresie płodowym, zachowując równocześnie osobistą wolność kobiet.

Wśród szeregowych adwentystów istnieją pewne rozbieżności co do zagadnienia aborcji. Dlatego Kościół udzielił wyznawcom pewnych wskazówek opartych na szeroko pojętych zasadach biblijnych, zgodnie z którymi życia prenatalnego nie należy bezmyślnie niszczyć, a aborcja może być dokonana jedynie w najpoważniejszych przypadkach.

Kościół nie zajmuje miejsca sumienia poszczególnych osób; powinien jednak udzielać moralnych wskazówek. Aborcje powodowane chęcią kontroli urodzin, dokonania selekcji płciowej czy wygody nie mogą być przez Kościół usprawiedliwione. Jednak czasami kobiety mogą stanąć wobec wyjątkowych okoliczności, które stanowią poważne moralne i medyczne dylematy, takie jak silne zagrożenie życia kobiety ciężarnej, poważne zagrożenie jej zdrowia, poważne obciążenia dziedziczne (dokładnie zbadanego płodu) oraz ciąża wynikła z gwałtu lub kazirodztwa.

Ostateczna decyzja co do przerwania ciąży lub jej utrzymania powinna być podjęta przez kobietę ciężarną, po odpowiedniej konsultacji. Ponadto wszelkie próby wymuszania na kobietach czy to utrzymania ciąży, czy jej przerwania winny być odrzucone, jako pogwałcenie osobistej wolności.

Czytaj więcej…

Aplikacje pomocne w studium biblijnym

Jeżeli chcesz mieć dostęp do Pisma Świętego, materiałów pomocniczych w studium biblijnym oraz nabożeństwach w swoim smartfonie lub tablecie, polecamy następujące aplikacje (system Android):

quick_bibleQuick Bible – niezwykle wygodna aplikacja z wieloma przekładami Biblii w wielu językach (również po polsku) oraz rozmaitymi funkcjami: wyszukiwanie w tekście biblijnym, zakładki, podkreślenia, porównywanie tekstów w różnych przekładach, plany czytania. Program umożliwia również dostęp do śpiewnika “Śpiewajmy Panu”.

Zobacz jak zainstalować dodatkowe przekłady oraz śpiewnik.

bible_mapsBible Maps – dodatek do programu Quick Bible pokazujący na mapie lokalizacje wymienione w tekście biblijnym.
egww2EGW Writings 2 – aplikacja zawiera pisma i książki Ellen G. White (w tym 58 po polsku).
MySwordMySword – niezwykle rozbudowana i funkcjonalna aplikacja do studium Pisma Świętego. Posiada wbudowane liczne przekłady w kilkudziesięciu językach, komentarze, słownik wyrazów z języków oryginalnych i konkordancję biblijną. Dodatkowo aplikacja umożliwia wyszukiwanie wersetów biblijnych zawierających wpisaną frazę, porównywanie tekstów (odczyt w układzie interlinearnym), zakreślanie ulubionych wersetów na kolorowo, dodawanie zakładek, a także dodawanie własnych notatek i komentarzy.

Aplikacja umożliwia korzystanie z różnych przekładów Pisma Świętego, zapisanych w formacie  z rozszerzeniem “.bbl.mybible“, umieszczonych w folderze Android/data/com.riversoft.android.mysword/files/bibles.

Interfejs aplikacji jest w języku polskim, jednak najwięcej skorzystają z aplikacji użytkownicy znający język angielski, którzy zainstalują dodatkowo (oprócz przekładów polskich) także przekład King James Version (KJV) z interaktywną numeracją słów dla słownika Strong’a (słownik Stronga dostępny jest w języku angielskim).

Czytaj więcej…