Służba

Mój świat to miejsce, w którym ludzie znajdują nadzieję

MÓJ ŚWIAT TO MIEJSCE, W KTÓRYM LUDZIE ZNAJDUJĄ NADZIEJĘ

Opisując relacje Jezusa z apostołami w kluczowym momencie Jego życia Biblia mówi, że Chrystus „umiłował ich aż do końca” (Jan 13, 1).

W jaki sposób Jezus pokazał, jak daleko sięga Jego miłość? Zdejmując swoje szaty, przepasując się prześcieradłem i myjąc stopy każdemu ze swoich uczniów.

Najważniejszym okazaniem miłości jest służba.

Odkładając na bok nasze plany, w służbie wyżywamy nasze poświęcenie dla dobra innych, często kosztem własnej wygody.

Życie często nie szczędzi cierpień mieszkańcom tego świata. Może ono pozostawić ludzi bez czystej wody, a dziecko bez dostępu do edukacji. Czasami przekonuje ono matkę, która trudzi się, aby zapewnić utrzymanie swoim dzieciom, że nie ma dobrego rozwiązania.

Każdego dnia Duch Boży motywuje ludzi do niesamolubnego działania i poświęcenia, aby zmienić świat z miejsca pełnego bezsensowności w miejsce przepełnione nadzieją.

Adwentyści Dnia Siódmego wierzą, że pokochanie Boga całym swoim umysłem, sercem i duszą naturalnie prowadzi do miłości do bliźniego, która objawia się poprzez dobre uczynki i służbę.

Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi sposobami, za pomocą których próbujemy zmienić świat. Ponadto zachęcamy was do przyłączenia się do nas i odkrycia jak Bóg chce zmienić świat przez was.