Archiwum

Posty z kategorii Kazania wideo

Niewolik Tadeusz – Przebiegły plan

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 18 marca 2023 r. Kazanie pt. „Przebiegły plan” wygłosił pastor Tadeusz Niewolik.

#AdwentysciPoznan

Skrzypczak Paweł – Jak wygrać w sądzie?

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 11 marca 2023 r. Kazanie pt. „Jak wygrać w sądzie?” wygłosił Paweł Skrzypczak.

#AdwentysciPoznan

Niedziński Stanisław – Idźcie na wesele!

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 4 marca 2023 r. Kazanie pt. „Idźcie na wesele!” wygłosił pastor Stanisław Niedziński.

#AdwentysciPoznan

Vogt-Goliasz Marek – Same konkrety

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 25 lutego 2023 r. Kazanie pt. „Same konkrety ” wygłosił Marek Vogt Goliasz.

#AdwentysciPoznan

Poselstwo trzech aniołów dzisiaj – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

Co to znaczy czcić Boga – Stwórcę Nieba i Ziemi? Czy dotyczy to tylko przestrzegania przykazań, a szczególnie przestrzegania szabatu? Co apostoł Jan miał na myśli, mówiąc: „Upadł, upadł Babilon”? Tradycyjne dzielenie się informacjami o ewangelii, pozbawione duchowego, szczerego pokazywania miłości Bożej, przyczynia się do formowania bezdusznej religijności. Podyskutujemy o duchowym znaczeniu i zastosowaniu trójanielskiego poselstwa w dzisiejszej rzeczywistości.

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) był pastorem i dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania.. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem wielu artykułów naukowych i innych publikacji. #goscieMariusza #adwentyscipoznan

Micyk Marek – Proroczy kompas

Ludzie nie znają przyszłości, ale Bóg ją zna i przeciwstawia się działaniom sił zła, które chcą zniszczyć rodzaj ludzki. On też objawia swój plan na kartach Pisma Świętego, które – niczym kompas – wskazuje na czas, w jakim żyjemy. Niepokojące wieści są częścią codziennych wiadomości. Jesteśmy naocznymi świadkami radykalnych zmian w świecie, które torują drogę do wypełnienia się przepowiedzianych przez proroków i samego Jezusa proroctw kresu dziejów.
Czy możemy im ufać ze stuprocentową pewnością? A może czymś normalnym jest poddanie się pesymizmowi i lękom o naszą przyszłość?

Ci, którzy wybrali Jezusa i podążają drogą posłuszeństwa Jego woli, nie muszą się niczego obawiać. Choć przyjdzie im przeżywać trudności, wyzwania i problemy, to świadomość tego, że Bóg czuwa nad ich losem i ma wszystko pod kontrolą, pomaga im wytrwać, wzrastać w relacji z Jezusem i prowadzić zwycięski bój wiary. Wiedzą oni, że Boże słowo jest prawdziwe – wypróbowane w przeszłości, a więc pewne i dzisiaj.

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 18 lutego 2023 r. Kazanie pt. „Proroczy kompas” wygłosił pastor Marek Micyk.

#AdwentysciPoznan

Kania Mirosław – Nawrócony poganin a zagubiony sługa proroka

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 11 lutego 2023 r. Kazanie pt. „Nawrócony poganin a zagubiony sługa proroka” wygłosił Mirosław Kania.

#AdwentysciPoznan

Trójca w adwentyzmie – wczoraj i dziś – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

Czasem słychać wezwanie, aby wrócić do przekonań pionierów adwentyzmu. Temat Trójcy jest jednym z takich zagadnień, tym bardziej, że przez lata zmieniało się zrozumienie relacji Ojca, Syna i Ducha Świętego. Czy to źle, że obecne przekonanie jest inne od tego, które było na początku ruchu adwentowego? Jak zmieniały się poglądy Ellen White na ten temat? Czy mamy oczekiwać kolejnych zmian?

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) był pastorem i dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem wielu artykułów naukowych i innych publikacji.

Niedziński Stanisław – Radujcie się z tego, że imiona wasze zapisane są w księdze żywota

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Poznaniu z dnia 28 stycznia 2023 r. Kazanie pt. „Radujcie się z tego, że imiona wasze zapisane są w księdze żywota” wygłosi pastor Stanisław Niedziński.

#AdwentysciPoznan

Głogowski Mateusz – Pamiętaj a nie zapomnij jaką drogą prowadził cię Pan

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 28 stycznia 2023 r. Kazanie pt. „Pamiętaj a nie zapomnij jaką drogą prowadził cię Pan” wygłosi Mateusz Głogowski.

#AdwentysciPoznan

Polub nas na Facebooku

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens