Archiwum

Posty z kategorii Kazania wideo

Głogowski Mateusz – Prawdziwa światłość tego świata

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 18 września 2021 r. Kazanie pt. „Prawdziwa światłość tego świata” wygłosił Mateusz Głogowski.

Vogt-Goliasz Marek – Czego dzieci nauczyły mnie o Bogu

Jezus zachęca swoich naśladowców w Mt 18,3-5, by przyjeli postawę dziecka. Co to dokładnie oznacza? Mówca, ojciec dwóch wspaniałych córek, podzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami, które rzucają światło na wiele biblijnych prawd na temat tego, kim jest Bóg i my, Jego dzieci.

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 11 września 2021 r. Kazanie pt. „Czego dzieci nauczyły mnie o Bogu” wygłosił Marek Vogt-Goliasz.

Solski Norbert – Boży punkt widzenia

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 4 września 2021 r. Kazanie pt. „Boży punkt widzenia” wygłosił Norbert Solski.

Kania Mirosław – Tak, możesz nie uznawać swoich grzechów…

Czy mamy pewność, że wytrwamy przy Bogu do końca naszego życia? Dlaczego wielu ludzi miało dobry początek, a koniec marny? Jaki będzie Twój koniec? Jak uniknąć tragicznego końca, który będzie miał już skutek wieczny?

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 28 sierpnia 2021 r. Kazanie pt. „Tak, możesz nie uznawać swoich grzechów…” wygłosił Mirosław Kania.

Szustakowski Piotr – Od stworzenia do stworzenia

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 21 sierpnia 2021 r. Kazanie pt. „Od stworzenia do stworzenia” wygłosił Piotr Szustakowski.

Barna Grażyna – Łowca talentów

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 14 sierpnia 2021 r. Kazanie pt. „Łowca talentów” wygłosiła Grażyna Barna.

Niedziński Stanisław – Kościół w czasie końca

Kim jest resztka 144 tysięcy w czasie końca? Nadzieja dla udręczonych i zgnębionych w obliczu szokujących wydarzeń.

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 7 sierpnia 2021 r. Kazanie pt. „Kościół w czasie końca” wygłosił pastor Stanisław Niedziński.

Zawadzki Piotr – Przekupić sędziego

Pastor Piotr Zawadzki. Kazanie pt. „Przekupić sędziego”.

Pełna wersja audio kazania: https://poznan.adwentysci.org/podcast/przekupic-sedziego/

Głogowski Mateusz – Stosunek Boga do VI przykazania

Bóg starego testamentu, okrutny, bezwzględny, mściwy czy aby na pewno?

Mateusz Głogowski. Kazanie pt. „Stosunek Boga do VI przykazania”.

Vogt-Goliasz Marek – Nie ma nic za friko?

Czy naprawdę “Nie ma nic za friko”? Jak brak samoakceptacji przeszkadza nam przyjąć szczęście od Boga? Na ile potrafimy kochać bliźniego, jeśli nie kochamy siebie samego?

Marek Vogt-Goliasz podzieli się swoimi odpowiedziami na te pytania w oparciu o Biblię. W świetle prawdy o Bogu z Pisma Świętego rozprawi się również z fałszywymi obrazami Boga. Szczególnie z tymi, z którymi zmagają się Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) i Dorosłe Dzieci Rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).