Archiwum

Posty z kategorii Różne

Destrukcyjna moc przemocy emocjonalnej – dr Leslie Ackie – #goscieMariusza

Piątek 20.5.2022 godz. 20:00 Destrukcyjna moc przemocy emocjonalnej

Czym jest przemoc emocjonalna i jak ją identyfikować? Jakie zachowania niszczą relacje i jakie taktyki stosują sprawcy przemocy, aby utrzymać władzę i kontrolę, w tym znęcanie się werbalne, manipulację psychologiczną i oszustwo. Wskażemy potrzebę wdrożenia przez ofiary właściwych granic w relacjach.

Pastor dr Leslie Ackie jest Dyrektorem ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej. Pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu siedmiu lat. Zajmuje się relacjami w związkach, prowadzi poradnictwo dla narzeczonych oraz dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich.

Zawadzki Piotr – Śmierć Pana zwiastujcie

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 14 maja 2022 r. Kazanie pt. „Śmierć Pana zwiastujcie” wygłosił pastor Piotr Zawadzki.

Szczerkowski Cezary – Czy warto było szaleć tak?

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 7 maja 2022 r. Kazanie pt. „Czy warto było szaleć tak?” wygłosił Cezary Szczerkowski.

Wykład i kazanie – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

Piątek: godz. 20:00 Podstawa duchowego przywództwa

Mówca podzieli się z nami swoją historią wzlotów i upadków. Opowie o chwilach frustracji, wypływającej z ciągłych wyzwań związanych z pracą duszpasterską, a także o entuzjazmie i radości odczuwania Bożego przewodnictwa. W życiu Johna zdarzały się chwile, gdy odczuwał potężny gniew, które wypływał z pustki mojej duszy, krzycząc do Boga: „Gdzie jesteś?”.

Głosy kolegów, oczekiwania organizacji i nawał pracy – to odsunęło go od Boga. Jako pastor miał wiele doświadczeń, ale precyzyjny obraz przywództwa wydawał mu się odległy, niejasny i nieokreślony. Zaczął zastanawiać się nad znaczeniem pracy duszpasterskiej. Jaki jest jej główny cel i charakter?

Większości ludzi w czasach Jezusa nie pociągały zasady Jego stylu i w pewnym momencie „wielu z jego uczniów zawróciło i już za nim nie poszło” (J 6,66). Inni mówili: „Panie, do kogóż pójdziemy?” (J 6,68). Posłuchaj i przyjrzyj się duchowym podstawy chrześcijańskiego przywództwa.

Sobota: godz.11:00 Na rozdrożu przywództwa

Kazanie na podstawie J 2,23-25 i 3,1-3. „Prowadzenie ludzi bez ciągłej, autentycznej relacji z Bogiem jest puste i legalistyczne. Może zaimponować światu, ale nie zaimponuje Bogu. Prowadzenie ludzi bez bliskiego związku z Panem jest toksyczne. Jego obecność i pełne miłości zaangażowanie w wasze życie jest powietrzem, którym chrześcijanie, a zwłaszcza chrześcijańscy przywódcy, muszą oddychać, aby przetrwać.” (George Barna, Ryba z wody, 156).

Kazanie dotyczy doświadczenia Chrystusa w Jerozolimie podczas święta Paschy i dziwnej refleksji Jana. „A gdy był w Jerozolimie na święcie Paschy, wielu uwierzyło w imię jego, widząc cuda, których dokonywał. Ale sam Jezus nie miał do nich zaufania, bo przejrzał wszystkich,” (J 2,23-24). Co za dziwny paradoks! W jaki sposób ewangelista wyjaśnia znaczenie tego zagadkowego stwierdzenia? W jaki sposób ta historia ukazuje duchowe przywództwo?

O mówcy

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.

Sołyga Leszek – Tajemnica święta Purim

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 30 kwietnia 2022 r. Kazanie pt. „Tajemnica święta Purim” wygłosił Leszek Sołyga.

Zawadzki Piotr – Dlaczego Bóg dopuszcza do wojny?

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 23 kwietnia 2022 r. Kazanie pt. „Dlaczego Bóg dopuszcza do wojny?” wygłosił pastor Piotr Zawadzki.

Przemoc w rodzinie – skończmy z tym! – dr Leslie Ackie – #goscieMariusza

Piątek, 22.4.2022, godz. 20:00:

Jakie są rodzaje przemocy domowej? Jak rozwija się taka przemoc? Dlaczego Biblia jest niewłaściwie wykorzystywana do usprawiedliwiania przemocy? Co Kościół może zrobić, aby zwalczać przemoc w rodzinie?

Pastor dr Leslie Ackie jest Dyrektorem ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej. Pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu siedmiu lat. Zajmuje się relacjami w związkach, prowadzi poradnictwo dla narzeczonych oraz dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich.

Głogowski Mateusz – Izraelu mówi Pan: Wyzwolę was wyciągniętym ramieniem

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 16 kwietnia 2022 r. Kazanie pt. „Izraelu mówi Pan: Wyzwolę was wyciągniętym ramieniem” wygłosił Mateusz Głogowski.

Kania Mirosław – Któż może być jak Eliasz, Bożym gladiatorem?

Jeżeli dożyjesz finału dziejów tego skażonego grzechem świata, czy przejdziesz zwycięsko próbę i wytrwasz przy Bogu? Czy starczy Ci sił i wiary, aby nie pokonało Cię zwątpienie? Czy Twój umysł jest stały i mocno ugruntowany w Słowie Bożym? Nie unikaj tych pytań, bo jeżeli jednak doczekasz tego czasu to…

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 9 kwietnia 2022 r. Kazanie pt. „Któż może być jak Eliasz, Bożym gladiatorem?” wygłosił Mirosław Kania.

Naoczny świadek z Buczy – #goscieMariusza

Całym światem wstrząsnęły ostatnio zdjęcia z Buczy po bestialskiej inwazji wojsk rosyjskich. Bucza to miasteczko koło Kijowa, w którym znajduje się też adwentystyczne seminarium. Nasz gość podzieli się doświadczeniami Bożego działania w tym trudnym czasie.

O gościu:

Wiaczesław Kułaga – pracownik Adwentystycznej Wyższej Szkoły Teologicznej w Buczy.