Archiwum

Posty z kategorii Kazania wideo

Radosh Mariusz – Nie lękajcie się!

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 26 listopada 2022 r. Kazanie pt. „Nie lękajcie się!” wygłosił Mariusz Radosh.

#AdwentysciPoznan

Dlaczego odchodzą z Kościoła? – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

W każdej denominacji obserwujemy odwrót młodych ludzi od Kościoła. Czy to musi oznaczać, że odchodzą od Boga? Co jest powodem ich odejść? Czy to dotyczy także Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego? Czy powinniśmy obniżyć, a może podwyższyć standardy? Polska podąża drogą, którą wcześniej przeszła Australia. Mówca opowie, jakie wnioski możemy wyciągnąć z tego doświadczenia.

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) był pastorem i dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz wielu artykułów w czasopismach.

#gosciemariusza
#adwentyscipoznan

Zawadzki Piotr – O człowieku, który przekroczył granicę

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 19 listopada 2022 r. Kazanie pt. „O człowieku, który przekroczył granicę” wygłosił pastor Piotr Zawadzki.

#AdwentysciPoznan

Zjazd młodzieży – Gdyby go nie było

Transmisja ze zjazdu młodzieży Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 12 listopada 2022 r. Program pt. „Gdyby go nie było”.

#AdwentysciPoznan

Radosh Przemysław – Idź czynić innych uczniami

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 5 listopada 2022 r. Kazanie pt. „Idź czynić innych uczniami” wygłosił Przemysław Radosh.

#AdwentysciPoznan

Mieszkanie razem przed ślubem – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

Czasy się zmieniają, to co jeszcze kilkanaście lat temu wywoływało dezaprobatę, stało się niemal standardem. Młodzi ludzie przed ślubem mieszkają razem, choć pochodzą z domów o konserwatywnych poglądach. Jak ma się to do zasad biblijnych? Czy pomimo wszystko Bóg to akceptuje, podobnie jak zaakceptował w przeszłości wielożeństwo Dawida? Zatem walczyć z tym trendem, czy zaakceptować?

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.

#goscieMariusza
#adwentyscipoznan

Niedziński Stanisław – Zegar zagłady

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 29 października 2022 r. Kazanie pt. „Zegar zagłady” wygłosi pastor Stanisław Niedziński.

#AdwentysciPoznan

Kania Mirosław – Kiedyś to były czasy… byli w nich prorocy. A teraz?

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 22 października 2022 r. Kazanie pt. „Kiedyś to były czasy… byli w nich prorocy. A teraz?” wygłosił Mirosław Kania.

#AdwentysciPoznan

Czy chrześcijanin może używać broni? – dr Frank Hasel – #goscieMariusza

Czy chrześcijanin może używać broni? W sytuacji wojny za naszą granicą temat użycia broni staje się jak najbardziej aktualny. Pozwolić zabić siebie lub swoich bliskich, czy mimo wszystko się bronić? Dr Frank, jako wnuk żołnierza niemieckiego, który postanowił na froncie nie używać broni, spróbuje odpowiedzieć na to pytanie.

O mówcy Dr Frank M. Hasel jest teologiem, autorem publikacji oraz zastępcą dyrektora Instytutu Badań Biblijnych (BRI) przy Generalnej Konferencji Adwentystów Dnia Siódmego. Uwielbia odkrywać ogromne bogactwa Biblii i wierzy, że nauki biblijne promują rozkwit człowieka i wzmacniają każdy aspekt życia. Wydana w Polsce książka „Nieugięty w armii Hitlera” opowiada niesamowitą, prawdziwą historię jego dziadka podczas II wojny światowej. (https://sklep.znakiczasu.pl/literatur….

#adwentyscipoznan
#goscieMariusza

Szustakowski Piotr – Syn zatracenia

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 15 października 2022 r. Kazanie pt. „Syn zatracenia” wygłosi Piotr Szustakowski.

#AdwentysciPoznan

Polub nas na Facebooku

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens