Archiwum

Posty z kategorii Różne

Wielki bój w mojej rodzinie

Wtedy tego nie wiedziałam, a dziś jestem z tego dumna – urodziłam się w rodzinie adwentystycznej! Rok 1991 to rok mojego nowonarodzenia i chrztu w czasie Campu w Człuchowie. To właśnie tam postanowiłam przeczytać książkę „Wielki bój”. Pamiętam, że nie było to łatwe. Zabierałam się do czytania trzy razy. Trudno było mi przejść przez pierwsze rozdziały. W końcu jednak coś się stało i książka pochłonęła mnie – w ciągu paru dni przeczytałam ją „od deski do deski”, używając przy tym czterokolorowego długopisu do podkreśleń ważnych treści. Od tamtego pamiętnego czasu ten wyjątkowy egzemplarz stał się moim skarbem.

Za sprawą „Wielkiego boju” zaczęłam poznawać historię chrześcijaństwa i dziejów reformacji, wydarzeń, które ukształtowały polityczny i religijny obraz dzisiejszego świata. Z wypiekami na twarzy zgłębiałam genezę adwentyzmu i proroczy plan wydarzeń eschatologicznych. Nabierałam pewności, że żyjemy w czasach ostatecznych. Nade wszystko zrozumiałam Bożą miłość wobec mnie. Miałam pragnienie dzielić się z każdym tą wiedzą, choć nie zawsze było to proste…

Nie pamiętam szczegółów, ale w początkach mojego małżeństwa z Przemkiem, komuś pożyczyłam ten unikalny egzemplarz „Wielkiego boju”. Przez blisko 30 lat nie wiedziałam, co się z nim dzieje, gdzie jest, aż do lutego tego roku, gdy w niesamowitych okolicznościach wyszło na jaw, że przez te lata mój „Wielki Bój” stał w biblioteczce Piotra, kolegi męża. Piotr obecne czyta ten mój stary „Wielki bój” i odkrywa kulisy boju między dobrem a złem.

Adwentowe rodzeństwo mojego męża Przemysława to Mariusz, Lidia i Małgorzata. Przy okazji odnalezienia mojego „skarbu” zapytałam ich o wspomnienia związane z książką „Wielki bój”.

Czytaj więcej…

Adwentyzm w krajach muzułmańskich – Rick McEdward – #goscieMariusza

Wydział MENA Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego obejmuje muzułmańskie kraje Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Na obszarze zamieszkałym przez 550 mln mieszkańców adwentystów jest niecałe 6 tysięcy, czyli tylu co w Polsce (wg stanu na lipiec 2021). To oznacza, że jeden adwentysta przypada na 97 tysięcy mieszkańców! Czy jesteśmy w stanie dotrzeć z Ewangelią do muzułmanów? Porozmawiamy o wyzwaniach i możliwościach głoszenia Dobrej Nowiny dla mieszkańców tego rejonu świata.

Rick McEdward jest przewodniczącym MENA – Wydziału Biskiego Wschodu i Pólnocnej Afryki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Pochodzi z USA. Przez ponad 30 lat pracował jako pastor, misjonarz i administrator w USA, na Sri Lance, na Filipinach i w Libanie. Żonaty z Marcia, ma dwoje dzieci i jednego wnuka.

#goscieMariusza
#adwentysciPoznan

Razem – wspólny czas uwielbienia i dziękczynienia

Zapraszamy na transmisję programu uwielbienia i dziękczynienia Bogu za jego opiekę nad nami w mijającym roku.

#adwentyscipoznan

Adwentyści w Chinach – dr Daniel Jiao – #goscieMariusza

Niezwykłe spotkanie z przewodniczącym Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chinach. Wielki kraj, wielkie wyzwania, wielka misja dla największej populacji na świecie. Pastor Daniel przedstawi niezwykłą historię swojego ojca oraz podzieli się inspirującymi historiami nawróceń.

Pastor Daniel Jiao jest przewodniczącym Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chinach. Ma stopień doktora uzyskany na Uniwersytecie Andrews w USA. Wcześniej piastował różne funkcje w departamentach kościoła oraz w adwentystycznym radiu (AWR). Opublikował ponad 300 artykułów w czasopismach religijnych. W czasie wolnym uprawia jogging, biega w maratonach oraz spędza czas z żoną i dziećmi.

#goscieMariusza
#AdwentysciPoznan

Naoczny świadek z Buczy – #goscieMariusza

Całym światem wstrząsnęły ostatnio zdjęcia z Buczy po bestialskiej inwazji wojsk rosyjskich. Bucza to miasteczko koło Kijowa, w którym znajduje się też adwentystyczne seminarium. Nasz gość podzieli się doświadczeniami Bożego działania w tym trudnym czasie.

O gościu:

Wiaczesław Kułaga – pracownik Adwentystycznej Wyższej Szkoły Teologicznej w Buczy.

Modlitwa o pokój

Dołącz do wspólnej modlitwy wraz z siostrami i braćmi z Ukrainy!

Na kanale Youtube Adwentyści Poznań o godz. 20:30 prowadzone są transmisje podczas których ukraińscy adwentyści łączą się w modlitwie o powrót pokoju w ich ziemskiej ojczyźnie.

Transmisje są prowadzone w języku ukraińskim. Jednak bądźmy w tym czasie razem!

Projekty misyjne – I kwartał 2019

Zjazd młodzieży 2018 – muzyka

Relacja wideo ze Zjazdu młodzieży „Od.Nowa”, który odbył się w listopadzie 2018 roku w Poznaniu.

Wysłuchaj utwory, które były wykonywane przez zespół zjazdowy.

Wkrótce więcej materiałów wideo ze zjazdu.

Tutaj możesz zobaczyć playlistę bezpośrednio w serwisie YouTube.

Projekty misyjne – IV kwartał 2018

Dzień Żniwno-Dziękczynny

Nabożeństwo z okazji Dnia Żniwno-Dziękczynnego, które obyło się 13 października 2018 r. w poznańskim zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Program był prowadzony w języku rosyjskim. Włącz napisy, aby zobaczyć tłumaczenie.

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens