Archiwum

Posty z kategorii Różne

Wykład oraz kazanie Dariusza Jankiewicza – #goscieMariusza

Wywiad piątek 28.1. g 20:00

Tytuł: Ordynacja: lekcje z historii kościoła

Ordynacja (wyświęcenie) może być tematem kontrowersyjnym dla wielu wierzących. Przeanalizujemy rozwój koncepcji ordynacji w chrześcijaństwie, a szczególnie w adwentyzmie.

Kazanie w sobotę 29.1. g.11:00

Tytuł: Postać, która nie przemija

Tekst: 1 Kor 7:29-31

Kazanie jest oparte na słowach Pawła: „Czas jest krótki… Postać tego świata przemija.” Jak zastosować nauki apostoła Pawła, które przekazał zborowi w Koryncie w trudnym momencie jego istnienia? Członkowie zboru byli zachęceni przez Pawła, aby skoncentrować się na rzeczach, które nie przemijają, bardziej niż na tym, co wtedy pasjonowało ówczesny świat.

O mówcy

dr Dariusz Jankiewicz – pastor polskiego pochodzenia, obecnie pracujący w Australii. Przez 11 lat profesor teologii historycznej na Andrews University. Wcześniej wykładał 4 lata na Fulton University na Fidżi. Obecnie jest sekretarzem polowym oraz sekretarzem do spraw kaznodziejskich Wydziału Południowego Pacyfiku. Ponieważ jest perfekcjonistą, więc przygotowanie kazań zabiera mu sporo czasu.

Wykład oraz kazanie D. Dudy – #goscieMariusza

Wykład w piątek 20:00: Rozwody u adwentystów

W swojej krótkiej historii Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przechodził różne etapy rozwiązywania problemów rozwodowych. Przyjrzymy się biblijnym zasadom w tej kwestii i temu, jak z biegiem czasu zmieniał się pogląd na temat rozwodów w Kościele adwentystycznym. Jak możemy zachować świętość małżeństwa i dać nadzieję ludziom, którzy w swoim życiu małżeńskim doświadczają najbardziej rozdzierających serce rozczarowań?

Kazanie sobota 11:00: Jak sobie radzić z rozczarowaniami?

Kiedy twoja ulubiona drużyna sportowa przegrywa ważny mecz, może to być ciężkie przeżycie emocjonalne. Ale są też inne poważniejsze rozczarowania, przez które przechodzimy. Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy uważni, pobożni lub głęboko religijni, nie unikniemy rozczarowań w życiu. Ponieważ łączymy nasze religijne oczekiwania z sukcesem, rozczarowanie wiąże się z emocjami, które są trudne do zrozumienia i opanowania. W tym kazaniu omówimy różne biblijne wskazówki, jak radzić sobie z rozczarowaniami.

dr Daniel Duda
pastor, pochodzi ze Słowacji. Przez wiele lat był związany z edukacją adwentystyczną m.in. w Anglii, Słowacji, Rosji i Polsce. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Edukacji i Sekretarza Misji w Wydziale Transeuropejskim. Człowiek o nietuzinkowych poglądach, który potrafi inspirować do nowego spojrzenia na wiele popularnych poglądów adwentystycznych.

Wykład oraz kazanie J. Skrzypaszka #goscieMariusza

Zapraszamy na kolejne spotkania z dr Johnem Skrzypaszkiem z Australii, który przygotował dwa wystąpienia po polsku.

Piątek, 14.01.2022 r., godz. 20:00

Dlaczego adwentyści mają tendencję do perfekcjonizmu i destrukcyjnego wpływu fundamentalizmu? Jaka jest rola głosu proroczego w prowadzeniu Kościoła ku dojrzałości duchowej skoncentrowanej na Chrystusie i jego misji w świecie?

Sobota, 15.01.2022 r., godz. 11:00

W kazaniu na podstawie Mk 6,30-35 mówca przedstawi znaczenie skierowanego do uczniów zaproszenia Chrystusa: „idźcie na osobność, na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”. Jakie duchowe lekcje z tego fragmentu możemy wyciągnąć dzisiaj dla naszego kroczenia z Jezusem?

O mówcy
Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) w Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.

Wystąpienia wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań: https://bit.ly/goscieMariusza

Czy Ellen White obchodziła Boże Narodzenie? – dr John Skrzypaszek

Piątek 20:00
Czy Ellen White obchodziła Boże Narodzenie?

Świętować czy nie? W jaki sposób? Co na to Ellen White? Temat świąt dla wielu jest na pewno kontrowersyjny. Zbadajmy sprawę z ekspertem.

Sobota 11:00
Duchowa wędrówka z Jezusem

W oparciu o ważny tekst J 17,1-3 przeanalizujemy duchowy rozwój wśród wierzących na różnych etapach historii. Zgłębimy historie ludzi, którzy szukali obecności Boga, ale jednocześnie zmagali się z codziennymi wyzwaniami dzisiejszego życia.

O mówcy
Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) w Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.

Zmień swoje myślenie – dr Leslie Ackie

W jaki sposób możemy zastosować biblijne zasady do rozwoju osobistego i budowania zdrowych relacji? Co nauka mówi o wpływie dyscypliny duchowej na przełamywanie negatywnych wzorców myślenia i tworzenie dobrych nawyków?

Piątek 3.12. godz. 20:00.

Sobota 4.12. godz. 11:00

Kazanie – na podstawie Mk 16, 1-7 – dotyczy uzdrowienia ze wstydu. Mówca spojrzy na wstyd z biblijnej perspektywy. Opowie, w jaki sposób empatia i więź tworzą środowisko, w którym wstyd nie przetrwa, a relacje mogą się rozwijać.

Pastor dr Leslie Ackie jest Dyrektorem ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej. Pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu sześciu lat. Zajmuje się relacjami w związkach, prowadzi poradnictwo dla narzeczonych oraz dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich.

Jak wygrać wybory w Kościele? – Audrey Anderson

piątek, 5 listopada, godz. 20:00

Zapraszamy na wywiad z siostrą, która jest Sekretarzem Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zadamy jej kilka pytań, które na pewno zaciekawią wiele osób. Jednym z nich będzie to tytułowe, ale oprócz niego również takie – dlaczego nie można głosować na wielu kandydatów? Czy można mieć jeden komitet nominacyjny dla wyboru wszystkich przewodniczących diecezji? Czy osoba świecka może zostać przewodniczącym kościoła, sekretarzem albo skarbnikiem? W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie.

O mówcy
Audrey Andersson jest Sekretarzem Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Do tej pory jest jedyną kobietą na tym stanowisku. Wcześniej pełniła funkcję Sekretarza Kościoła w Szwecji. Pochodzi z Wielkiej Brytanii. Mąż Audrey zginął w wypadku, o którym opowiadała nam na poprzednim spotkaniu.

Wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań:
https://bit.ly/goscieMariusza

Projekty misyjne – I kwartał 2019

Zjazd młodzieży 2018 – muzyka

Relacja wideo ze Zjazdu młodzieży „Od.Nowa”, który odbył się w listopadzie 2018 roku w Poznaniu.

Wysłuchaj utwory, które były wykonywane przez zespół zjazdowy.

Wkrótce więcej materiałów wideo ze zjazdu.

Tutaj możesz zobaczyć playlistę bezpośrednio w serwisie YouTube.

Projekty misyjne – IV kwartał 2018

Dzień Żniwno-Dziękczynny

Nabożeństwo z okazji Dnia Żniwno-Dziękczynnego, które obyło się 13 października 2018 r. w poznańskim zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Program był prowadzony w języku rosyjskim. Włącz napisy, aby zobaczyć tłumaczenie.