Blog

Astronomiczne dowody

15 listopada 2017 • przez • w Artykuły, Obrona wiary

Czy kiedykolwiek obserwowałeś kalendarz aby dowiedzieć się, który dzień jest siódmym dniem tygodnia? W niewielu z nich niedziela występuje jako pierwszy dzień tygodnia, poniedziałek jako drugi, wtorek – trzeci, środa – czwarty, czwartek – piąty, piątek – szósty, sobota jako siódmy. W większości kalendarzy jest inaczej. Niedziela występuje jak siódmy dzień tygodnia. Czy niedziela jest siódmym dniem tygodnia? Biblia uczy, że nie. To sobota jest siódmym dniem tygodnia.

Skąd pochodzi cykl tygodniowy? Jest zależny od Słońca – Słońce odpowiedzialne jest za cykl roczny. Księżyc jest odpowiedzialny za cykl miesięczny. Ziemia obraca się wokół własnej osi i w ten sposób powstaje cykl dzienny. Od stworzenia nic się nie zmieniło. Pierwszy dzień pozostaje pierwszym, drugi drugim i tak do siódmego – soboty.

Świadectwo Królewskiego Obserwatorium Greenwich w Londynie.

Mark Finley próbował uzyskać konkretny dowód od astronoma w Królewskim obserwatorium w Londynie, prosząc by wypowiedział się na temat cyklu tygodniowego.

Obserwatorium to rejestruje dokładny czas całego świata.

Cytuję pismo z dnia 11 lutego 1974:

„Szanowny Panie,
Aktualnie zaangażowany jestem w badanie niezmienności cyklu cotygodniowego. Różni astronomowie europejscy informowali, że tygodniowy cykl przerwany został od niepamiętnych czasów. W związku z tym, czy siódmy dzień naszego bieżącego tygodnia zbiega się z siódmym dniem tygodnia w czasach biblijnych?

Mam trzy pytania:
1. Co wydarzyło się ze stabilnością cyklu tygodniowego od czasów starożytnych?
2. Czy nastąpiły zmiany w cyklu tygodniowym przez zastąpienie kalendarza Juliańskiego, kalendarzem Gregoriańskim?
3. Czy kontynuacja soboty w naszym obecnym cyklu tygodniowym pozostała nienaruszona jako siódmy dzień tygodnia, o czym mówi Biblia mówi w kontekście ukrzyżowania?

Dziękuję za poświęcenie czasu, oczekując na rychłą odpowiedź.

Z poważaniem, Mark Finley.”

Odpowiedź:

„Szanowny panie,
Przekazany mi został list skierowany do Królewskiego Obserwatorium Greenwich, i dyrektor poprosił mnie abym na ten list odpowiedział.

Od pierwszych dni religii żydowskiej zostaje zachowana ciągłość siedmiodniowego cyklu tygodniowego. Astronomowie mogą jedynie rozpatrywać niuanse w odniesieniu do określonego czasu, dat i lat. Natomiast gdy chodzi o tydzień cywilny, społeczny i religijny cykl, nie ma żadnego powodu aby sądzić, że nastąpiło naruszenie kalendarza.

Wszelkie próby dotyczące domniemanych zmian w kalendarzu związane są z silną opozycją w stosunku do żydowskich przywódców. Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju zmiany nie miały miejsca. Zmiana z kalendarza Juliańskiego na Gregoriański (1582-1927) została zaprojektowana tak, aby Cykl tygodniowy nie został naruszony.

Z poważaniem R.H. Trucker.”

0 Comments

Życie ma sens

Życie ma sens

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

1 procent podatku

1% dla ChSCh