Archiwum

Posty z kategorii Aktualności

“Trzy kosmiczne przesłania – ostatni ziemski konflikt” – programy Marka Finleya

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

Już za kilka dni, a dokładnie w niedzielę 7 lutego br. odbędzie się polska premiera światowego projektu misyjnego on-line pt. „Trzy kosmiczne przesłania – ostatni ziemski konflikt”. Prelegentem spotkań będzie znany i ceniony ewangelista, pastor Mark Finley.

Program ten jest szczególny z kilku powodów:

 • po pierwsze – jest on odpowiedzią na oczekiwania zborów, które od wielu lat wyrażały potrzebę odważnego zwiastowania poselstwa trzech aniołów z 14 rozdz. Księgi Apokalipsy.
 • po drugie – poselstwo przedstawione przez pastora Marka Finley’a wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa przygniecionego ponurą rzeczywistością pandemii. Jest źródłem nadziei opartej na Bożych proroctwach i obietnicach.
 • po trzecie – program ten skutecznie demaskuje intrygi szatana i zachęca do zdecydowanego opowiedzenia się po stronie Boga.
 • po czwarte – zawiera ewangeliczną zachętę dla tych wierzących, którzy potrzebują duchowej odnowy i nowego bodźca dla swoich relacji z Bogiem.
 • po piąte – program Marka Finley’a podaje tzw. «prawdę na nasz czas», przedstawia najbardziej aktualne spojrzenie na starożytne proroctwa Apokalipsy.

Czas badania serc – Tydzień modlitwy – dzień 4

Dzień 60 — poniedziałek, 25 maja 2020

Nagroda dla cichych

„Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię” (Mt 5,5).

„Natura ludzka stale walczy o zdobycie jak największej sumy wrażeń i zawsze jest skłonna do kłótni, ale uczeń Chrystusa wolny jest od wszelkich pożądań — od pychy i chęci postawienia na swoim; nie dąży również do osiągnięcia przemijającej popularności. Dlatego też jego dusza żyje w spokoju, bo znajduje się całkowicie pod kierownictwem Ducha Świętego. Uczeń Chrystusa nie zdobywa za wszelką cenę miejsc najwyższych i nie ma ambicji, aby inni go podziwiali. Miejscem najwyższym dla niego będzie miejsce u nóg Zbawiciela, który go prowadzi i strzeże” (Ellen G. White, Nauki z Góry Błogosławienia, Warszawa 1998, wyd. 4, s. 19-20).

Czytaj więcej…

Czas badania serc – Tydzień modlitwy – dzień 3

Dzień 59 — niedziela, 24 maja 2020

Koniec smutku

„Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni” (Mt 5,4).

„Smutek, o jakim tu mowa, wynika ze szczerego żalu za popełnione grzechy. (…) Grzesznik musi być najpierw pociągnięty do krzyża na Golgocie, bowiem patrząc na ukrzyżowanego Jezusa pozna swój grzeszny stan. Ujrzy wtedy, że dla jego grzechów Pan chwały musiał być ubiczowany i umęczony. I dojdzie do przekonania, że całe jego życie było pasmem niewdzięczności i buntu; pojmie, że w owym czasie, kiedy odpychał najlepszego Przyjaciela i gardził najcenniejszym darem niebios, był miłowany szczerze i serdecznie. Dojdzie do przekonania, że zawzięcie trwa w swych grzechach, powtórnie krzyżuje Syna Bożego i zwiększa Jego cierpienia. Zauważy, że jest on oddzielony od Boga szeroką, ciemną i głęboką przepaścią grzechu, a wówczas jego serce napełni się smutkiem. Toteż smucący się będą pocieszeni. Bóg objawia nam nasze winy w tym celu, abyśmy mogli zwrócić się do Chrystusa, bo tylko On może uwolnić z niewoli grzechu i obdarzyć wolnością dzieci Boże. Pójdźmy więc ze skruchą do stóp krzyża Chrystusowego i złóżmy tam dźwigany ciężar grzechów, aby doznać błogosławionej ulgi” (Ellen G. White, Nauki z Góry Błogosławienia, Warszawa 1998, wyd. 4, s. 14-15).

Czytaj więcej…

Czas badania serc – Tydzień modlitwy – dzień 2

Dzień 58 — sobota, 23 maja 2020Błogosławione ubóstwo

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios” (Mt 5,3).

„Kto zdaje sobie sprawę, że sam nie jest w stanie wyzbyć się grzechu lub wykonać jakiejkolwiek sprawiedliwej czynności, będzie należycie cenił pomoc Chrystusa, chętnie udzielającego jej każdemu. A taki człowiek należy do grona ubogich w duchu, których Jezus nazywa, «błogosławionymi». Zanim Chrystus okaże grzesznikowi swe przebaczenie, wzbudza w jego duszy żal i skruchę. Uświadomienie sobie własnych grzechów jest sprawą Ducha Świętego. Oddziaływanie Ducha Świętego polega na tym, że człowiek widzi wyraźnie, iż nie przedstawia sobą nic dobrego, a wszystko co dotychczas czynił, było splamione grzechem i własnym „ja”. Taki człowiek jest podobny do celnika, nie mogącego śmiało spojrzeć w niebo i wołającego w pokorze ducha: «Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu». (…) Wszyscy znający ubóstwo swej duszy i wiedzący, że nie ma w nich nic dobrego, mogą otrzymać sprawiedliwość i siłę od Jezusa Chrystusa” (Ellen G. White, Nauki z Góry Błogosławienia, Warszawa 1998, wyd. 4, s. 12-13).

Czytaj więcej…

Zabezpieczone: Tutorial obróbki kazań.

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Kuchnia wegetariańska

Skoro tu zajrzałeś Drogi Gościu, to znaczy, że interesuje Cię Twoje zdrowie, w którego poprawie może pomóc Ci dieta wegetariańska.

Moi rodzice stali się wegetarianami wkrótce po ślubie. Zawsze dbali o prawidłową dietę dla całej rodziny, uwzględniając potrzeby organizmu w każdym wieku. Zostałam więc od urodzenia wychowana w wegetarianizmie. Dziś to ja jestem matką i na mnie spoczywa obowiązek dbania o zdrowie moich dzieci. Również dla nich wybrałam dietę wegetariańską. Cała trójka (8, 16 i 17 lat), w takim razie, to wegetarianie od trzech pokoleń!! Zdobywają medale w wielu dyscyplinach sportowych m.in. pływaniu i koszykówce i na pewno nie należą do słabeuszy.

I jeszcze jedno: co z tego, że będziesz gotować zdrowo, jeśli twoim domownikom nie będzie to smakowało?
I tak tego nie zjedzą, tylko wybiorą zupkę z paczki. Nie o to nam przecież chodzi.
Uwierz mi, że zdrowa kuchnia może być smaczna. Można się tego nauczyć!
Od długiego już czasu udaje mi się bez większych wyrzeczeń smakowych prowadzić kuchnię domową nie tyle wegetariańską, co raczej wegańską, czyli bez produktów takich jak mleko, jaja, sery.
Chcę na tej stronie podzielić się z Tobą, moim doświadczeniem, jak również namówić Cię do zdrowego i smacznego eksperymentowania w Twojej kuchni.

Śniadanie

Pasta do chleba ze słonecznika

 • 1 szkl. wody
 • 1 szkl. ziaren słonecznika
 • 1/3 szkl. ugotowanego ryżu
 • 1 łyżeczka soli
 • 1 ząbek czosnku

Słonecznik gotować w wodzie przez 10 min. Dodać pozostałe składniki i zmiksować.
Ostudzić i smarować chleb. Obficie posypać zieleniną, położyć na to plasterek pomidora lub kiszonego ogórka.
Nie zapomnij o tym, że kanapka musi być ładna, wtedy lepiej smakuje !!!

Obiad

Zupa z soczewicy z kalafiorem

 • 1 szkl. suchej soczewicy czerwonej (do kupienia w sklepie ze zdrową żywnością)
 • 1 duży kalafior (może być mrożony)
 • 2 marchewki
 • przyprawa Vegeta lub Kucharek

W dwóch litrach wody doprawionej Kucharkiem/Vegetą ugotować soczewicę (ok.1 godz.), dodać kalafior i marchewkę ( nie trzeba drobno kroić, ponieważ zupa zostanie na końcu zmiksowana ). Gotować do miękkości marchewki.
Zupę zmiksować na krem np. końcówką miksera do robienia koktajli.

1 szkl. słonecznika wsypać do blendera i zalać przegotowaną wodą ok. 2 cm powyżej ziaren.
Miksować przez ok. 3 min, jeśli jest za gęste dolać wody. (Powinniśmy otrzymać gęstość kwaśnej śmietany).
Na końcu dolać 2 łyżki soku z cytryny i lekko wymieszać widelcem.
Uzyskujemy w ten sposób substytut kwaśnej śmietany, którą można używać dowolnie, np. do sałatek.
Zmiksowaną zupę z soczewicy przelać do talerza, położyć na to łyżką kleks śmietany ze słonecznika, i kilka gałązek świeżego koperku.
Do zupy można też dodać grzanki.
Kolacja

Sałatka z serkiem tofu

 • 1 główki kapusty pekińskiej
 • 1 puszka kukurydzy
 • 1 czerwona papryka
 • 2-3 ogórki kiszone
 • natka pietruszki
 • 1 op. zamrożonego i zaraz odmrożonego serka tofu

Jarzyny pokroić do miski. Serek pokroić w kosteczkę, skropić sosem sojowym ciemnym, zostawić na 1 godz., lekko przesmażyć na patelni. Można też kupić serek wędzony, wtedy wystarczy go tylko pokroić i dodać.
Jeśli została nam śmietana ze słonecznika od obiadu, wystarczy ją doprawić czosnkiem i przyprawami i polać tym sałatkę.
Do przyprawiania śmietanki ze słonecznika używam też gotowych „przypraw do sałatek”, które można kupić w sklepach spożywczych. Podawać z pieczywem lub ugotowaną na sypko kaszą gryczaną.

SMACZNEGO !

Skorzystaj z opcji SZUKAJ

Aby znaleźć poszukiwany plik audio, lub artykuł (po tytule, opisie, lub treści artykułu), możesz skorzystać z opcji SZUKAJ w górnym, prawym rogu.