Blog

Goście Mariusza – dr John Skrzypaszek

16 listopada 2021 • przez • w Wykłady

Piątek, 19 listopada 2021 r., godz. 20:00

Często cytuje się wypowiedzi Ellen G. White dotyczące diety, ale nierzadko są one wyrwane z kontekstu. Nie uwzględnia się niektórych zaleceń, które są nieznane lub niewygodne dla cytujących. Powoduje to niepotrzebne popadanie w skrajności oraz zraża wielu do przesłania Ellen G. White. Mówca, jako badacz poglądów pionierki adwentyzmu, przedstawi szersze spojrzenie na temat jej przekonań dotyczących zdrowia, a szczególnie diety.


Sobota, 20 listopada, godz. 11:00

Okoliczności, w jakich żyjemy sprawiają, że zastanawiamy się, czy Bóg nadal kontroluje sytuację. Wątpliwości powodują, że niektórzy szukają pocieszenia w spekulacjach dotyczących przyszłości i teoriach spiskowych. Skąd można wiedzieć, że Bóg ma wszystko pod kontrolą? Jak to powinno wpływać na jakość naszego życia? Kazanie na podstawie Listu do Hebrajczyków 10:32-37; 1:1-3

O mówcy
Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) w Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.


Wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań:
https://bit.ly/goscieMariusza

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Życie ma sens

Życie ma sens

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

1 procent podatku

1% dla ChSCh