Blog

Micyk Marek – Proroczy kompas

18 lutego 2023 • przez • w Kazania wideo

Ludzie nie znają przyszłości, ale Bóg ją zna i przeciwstawia się działaniom sił zła, które chcą zniszczyć rodzaj ludzki. On też objawia swój plan na kartach Pisma Świętego, które – niczym kompas – wskazuje na czas, w jakim żyjemy. Niepokojące wieści są częścią codziennych wiadomości. Jesteśmy naocznymi świadkami radykalnych zmian w świecie, które torują drogę do wypełnienia się przepowiedzianych przez proroków i samego Jezusa proroctw kresu dziejów.
Czy możemy im ufać ze stuprocentową pewnością? A może czymś normalnym jest poddanie się pesymizmowi i lękom o naszą przyszłość?

Ci, którzy wybrali Jezusa i podążają drogą posłuszeństwa Jego woli, nie muszą się niczego obawiać. Choć przyjdzie im przeżywać trudności, wyzwania i problemy, to świadomość tego, że Bóg czuwa nad ich losem i ma wszystko pod kontrolą, pomaga im wytrwać, wzrastać w relacji z Jezusem i prowadzić zwycięski bój wiary. Wiedzą oni, że Boże słowo jest prawdziwe – wypróbowane w przeszłości, a więc pewne i dzisiaj.

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 18 lutego 2023 r. Kazanie pt. „Proroczy kompas” wygłosił pastor Marek Micyk.

#AdwentysciPoznan

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens