Blog

Radosh Przemysław – Gdzie zaginął Bóg Izraela?

17 lutego 2024 • przez • w Kazania wideo

🙏Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 10 lutego 2024 r. pt. „Gdzie zaginął Bóg Izraela?”, które wygłosił Przemysław Radosh.

Czy nie jest to zastanawiające, dlaczego chrześcijanie nie używają imienia Jahwe lub Jehowa, skoro imię Boże Jahwe występuje w Starym Testamencie prawie 7000 razy? Czy jest to błąd, niedopatrzenie, a może bunt chrześcijan?

Odnaleziono około 5,5 tysiąca manuskryptów Nowego Testamentu, jednak nie ma w nich ani jednego fragmentu, gdzie występowałoby imię Jahwe; z jednym wyjątkiem – w słowie Halleluja.

Jak to rozumieć? Czy Bóg w Nowym Testamencie to ktoś inny niż Bóg w Starym Testamencie? Czy może ktoś świadomie usunął z Nowego Testamentu imię Boga Jahwe?

Niektórzy bezpodstawnie uważają, że imię Jahwe zostało celowo usunięte z kart Nowego Testamentu, dlatego w swoim własnym przekładzie Pisma Świętego odważyli się oni na krok absolutnie niedopuszczalny, mianowicie wprowadzili imię „Jahwe” (Jehowa), w miejsce słów „Bóg” i „Pan” aż w 273 miejscach Nowego Testamentu, zmieniając znaczenie i sens wielu wersetów.

Imię JHWH nie zniknęło z Nowego Testamentu, ale pojawiło się w zapowiadanej przez proroków nowej formie i w osobie JEZUSA. Imię to oznacza „Jahwe Zbawicielem” lub „Jahwe zbawia”. Cały Nowy Testament przepełniony jest tym imieniem – imieniem Boga ukrytego w Jezusie. W tym imieniu jest zbawienie i łaska. W tym imieniu pierwsi chrześcijanie zgromadzali się, modlili, uzdrawiali i chrzcili.

Nowy Testament opisuje zbawienie dostępne dla każdego, kto przyjmuje Syna Bożego Jezusa za swojego Pana i Odkupiciela. Dlatego jest napisane, że w tym imieniu jest odpuszczenie grzechów (Ef 1,7) i na to imię zegnie się każde kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią (Fl 2,10).

Imię Jahwe, w którym objawiał się Bóg w Starym Testamencie, w Nowym Testamencie nabrało nowego wymiaru i jest w imieniu Jezus – Jahwe Zbawicielem.

Warto pamiętać, że Jezus nie pojawił się dopiero w Nowym Testamencie. Był obecny wśród swojego ludu od samego początku. Jak napisał Paweł: „i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus (1Kor 10,4).

🔔Subskrybuj ten kanał, aby otrzymywać powiadomienia o nowych transmisjach: https://www.youtube.com/@adwentyscipoznan

👉Zapraszamy z na nasz fb: https://www.facebook.com/AdwentysciPoznan

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens