Blog

Korespondencyjna Szkoła Biblijna

14 listopada 2016 • przez • w Inne

Polecamy do wyboru dwanaście kursów, które można wypełnić drogą internetową.

NOWY Kurs „Podróż życia” dla nastolatków (interaktywny)

Jako nastolatek masz już dzieciństwo za sobą. Patrzysz na świat innymi oczami i wiele rzeczy podajesz w wątpliwość. Teraz ty siedzisz za kierownicą. To ekscytujące i emocjonujące! Ale niesie też odpowiedzialność. Biblijny kurs PODRÓŻ ŻYCIA dla nastolatków można śmiało nazwać kursem życiowego prawa jazdy. Pomaga on wziąć ster młodego życia w swoje ręce i stać się pewnym kierowcą, który potrafi decydować o sobie, dokonywać dobrych moralnych wyborów i być odpowiedzialnym za swoje decyzje. Możesz skorzystać z wielu wskazówek kursu i zostać dorosłym życiowo kierowcą, który osiąga sukcesy tak, jak to sobie wymarzyłeś (10 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Studium Księgi Daniela i Apokalipsy” (interaktywny)

APOKALIPSA słowo to kojarzy się z totalną zagładą i zniszczeniem, faktycznie jednak oznacza objawienie. Apokalipsa to popularny tytuł ostatniej księgi Pisma Świętego, ukazującej dzieje ludzkości przy pomocy symboli i proroctw. Wiele z nich już się wypełniło, a inne pokazują, jak będzie wyglądać przyszłość i czasy ostateczne. Księga Daniela z kolei uważana jest za apokalipsę Starego Testamentu. Obydwie te księgi dowodzą, że wydarzeniami dziejącymi się na naszych oczach nie rządzi przypadek. Proroctwa tych ksiąg mogą być zrozumiałe dla każdego, a ich objaśnienie jest przedmiotem niniejszego studium (32 tematy dla zaawansowanych).

Wybieram ten kurs

Kurs „Doświadczając radości” (interaktywny)

Kurs pełen gorących dyskusji, przemyśleń i modlitw. Zabierze cię on w pasjonującą podróż po Biblii. Kurs ukazuje pradawne zasady, które mogą w znaczący sposób poprawić jakość twojego życia dzisiaj. Pomoże ci także żyć pełniej, sensowniej i radośniej. Kurs wzbogacony jest krótkimi filmami (42 tematy).

Wybieram ten kurs

Kurs „Zwycięstwo miłości” (interaktywny)

Kurs duchowego rozwoju człowieka. W trakcie jego trwania omawiane są tak fundamentalne zagadnienia jak: miłość Boża, wiara, nawrócenie, zmiana stylu życia, modlitwa, spowiedź serca, wzrastanie, wątpliwości i uwolnienie od poczucia winy. W sposób przystępny wyjaśniona zostaje droga prowadząca do zbawienia. Uczestnictwo w kursie zachęca do nawiązania osobistego kontaktu z Bogiem, który jest jedynym źródłem wewnętrznego pokoju i szczęścia (15 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Archeologia i Biblia”

Kurs dla miłośników historii i archeologii biblijnej. Ukazuje dzieje takich narodów, jak: Sumerowie, Egipcjanie, Hetyci, Izraelici, Asyryjczycy, Babilończycy, Persowie. Informacje te mają określony związek z zapisami biblijnymi i proroctwami dotyczącymi tych narodów (12 tematów). Kurs zwraca uwagę na wiarygodność Biblii , popartą licznymi naukowymi odkryciami na polu archeologii.

Wybieram ten kurs

Kurs „Odkrycia”

Kurs pozwala lepiej poznać Biblię w powiązaniu z zasadami praktycznego życia chrześcijańskiego. Wśród tematów: istnienie Boga, wiarygodność Pisma Świętego, pochodzenie szatana, tajemnica cierpienia, recepta na sukces, ufność w niepewnym świecie, gdzie szukać nadziei, znaczenie modlitwy (16 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Tak mówi Biblia”

Kurs pozwala w systematyczny sposób zapoznać się z najważniejszymi doktrynalnymi tematami Biblii i zasadami jej interpretacji. Przez liczne odwołania do Pisma Świętego pomaga dogłębnie zaznajomić się z licznymi i nieraz trudnymi zagadnieniami biblijnymi (28 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Śladami Apostoła Pawła”

Dynamiczny, przykuwający uwagę kurs przedstawiający życie i nauczanie wielkiego apostoła narodów. Jego życie było naznaczone krzyżem, o którym tak chętnie opowiadał, i mieczem, który za nim podążał. W nauczaniu Pawła przejawiała się moc, która zmieniała ludzi. To ona dawała im siłę do zmiany świata w imię wartości, które czyniły go lepszym (12 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Start w życie”

Kurs przeznaczony głównie dla osób młodych, a także początkujących czytelników Pisma Świętego. Uczestnik znajdzie w nim odpowiedzi na istotne pytania: jaki jest sens i cel życia? Jaką hierarchię wartości należy przyjąć, by nie doznawać ciągłych rozczarowań? Jakie kryteria decydują o trwałej radości i szczęściu? Jak żyć pełniej? Osoby starsze również znajdą w tym kursie coś dla siebie (28 tematów). Wersja internetowa zawiera 14 tematów.

Wybieram ten kurs

Kurs „Studium proroctwa – Apokalipsa”

 

Księga Apokalipsy, inaczej Księga Objawienia, to niezwykle ciekawa a zarazem tajemnicza księga Nowego Testamentu opisująca czasy ostateczne. Kurs jest wprowadzeniem do tej księgi. Pomaga lepiej zrozumieć główne idee Apokalipsy i jej ważne przesłanie dla współczesnego pokolenia (14 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Studium proroctwa – Daniel”

Kurs stanowi podstawowe studium proroczej Księgi Daniela ze Starego Testamentu. Przeznaczony szczególnie dla osób rozmiłowanych w lekturze Pisma Świętego. Treść kursu stanowią w dużym stopniu proroctwa Biblii oraz liczne odwołania kulturowe i historyczne. Pomocny przy lekturze Księgi Apokalipsy (7 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs „Życie Jezusa”

Kurs dla dzieci w wieku 9-12 lat. Pozwala dzieciom odkrywać piękno Biblii, a zwłaszcza poznać ich najlepszego przyjaciela Jezusa. On sam powiedział kiedyś: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im; albowiem takich jest Królestwo Boże (12 tematów).

Wybieram ten kurs

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens