Blog

Noc świątyń 2019 u adwentystów – relacja

4 października 2019 • przez • w Aktualności

Podczas Nocy Świątyń 2019 Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Poznaniu miał przyjemność zabrać odwiedzających nas gości w podróż po Siedmiu Przystankach. Przystanki zostały zaaranżowane w różnych pomieszczeniach naszego Zboru.

Na starcie, podróżnych czekały specjalne foldery z mapą i trasą wycieczki.

Pierwszym Przystankiem była BIBLIA – bo z niej czerpiemy nasze zasady wiary, a jej studiowanie stanowi ważną część każdego naszego nabożeństwa.

Następnym Przystankiem był biblijny DEKALOG, gdzie – po krótkiej prezentacji u stóp góry Synaj – każdy mógł otrzymać treść dekalogu zaczerpniętą z przekładu Biblii wg. księdza Jakuba Wujka (w formie pamiątkowej rozkładanej karty).

Po zapoznaniu się z niezmiennym Prawem Bożym, zwiedzający najczęściej kierowali swoje kroki do KONFESJONAŁU, który był wielce zagadkowym miejscem – zważywszy na to, że w żadnym zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego nie było dotąd konfesjonału. Na tym przystanku można było zastać miejscowego pastora, który udzielał wyjaśnień i odpowiadał na pytania zwiedzających, również te najtrudniejsze.

Czwartym z kolei był Przystanek ZDROWIE, zorganizowany przez członków Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie. Tu nasi goście mieli okazję dowiedzieć się, m.in. dlaczego adwentyści tak bardzo dbają o zdrowie, że żyją przeciętnie dłużej niż reszta społeczeństwa i rzadziej zapadają na choroby cywilizacyjne.

Przy Przystanku HISTORIA podróżujący cofali się aż do czasów starożytnej Babilonii i z zapartym tchem słuchali o proroctwie, które wówczas przekazane przez Boga, spełnia się na naszych oczach.

Następnie zwiedzający kierowali się na CMENTARZ, gdzie byli zaskakiwani oryginalną scenografią oraz pełną entuzjazmu opowieścią o nadziei zmartwychwstania.

Prosto z CMENTARZA podróżni trafiali do NIEBA, gdzie wstępowali na wzniesienie i już prawie będąc w chmurach, słuchali o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa, o Nowym Niebie i Nowej Ziemi, gdzie smutku i śmierci już nie będzie.

Na zakończenie każdy gość wziął udział w QUIZIE 7 Pytań i otrzymał wybraną przez siebie nagrodę książkową.

0 Comments