Blog

Powiedz to Światu (film)

22 października 2017 • przez • w Aktualności, Informacje, Linki zewnętrzne, Różne

Fabularyzowany dokument „Powiedz to Światu” (tytuł oryginalny: Tell The World) opowiada historię powstania Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, który został zapoczątkowany przez grupę szczerych i oddanych służbie Bożej chrześcijan. Akcja filmu dzieje się w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkali bohaterowie tamtych wydarzeń. Wśród nich warto wspomnieć pionierów adwentyzmu, takich jak np.:

W interesujący sposób pokazano ich ogromną radość i entuzjazm związany z głoszeniem rychłego przyjścia Jezusa (przepowiedzianym na rok 1843 i później 22.10.1844), jak również związane z tym wielkie rozczarowanie. W dużym skrócie ukazano także to, jak Bóg wykorzystał talenty tych ludzi do głoszenia ewangelii na całym świecie. Dzisiaj Kościół Adwentystów Dnia Siódmego liczy ponad 20 milionów ochrzczonych wyznawców na całym świecie (na dzień 30.06.017 r. liczba ta wynosiła dokładnie 20.343.814 osób). Warto tutaj podkreślić, że Kościół Adwentystów nie chrzci dzieci, ani innych osób, które nie są w stanie przyjąć Jezusa jako osobistego zbawiciela w sposób w pełni świadomy.

Ekranizację „Tell The World” wydał Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Australii. Produkcję zrealizowała telewizja Hope Channel Australia. Światowa premiera odbyła się 22 października 2016 roku. Opracowanie wersji polskiej filmu „Powiedz to Światu” (z lektorem) zrealizował Ośrodek Radiowo-Telewizyjny Głos Nadziei dla Telewizji Hope Channel Polska.

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens