Blog

Słowo Boże w pigułkach wideo

22 grudnia 2017 • przez • w Aktualności, Różne, Słowo Boże w pigułkach wideo

Słowo Boże w pigułkach wideo

Chcemy, aby Słowo Boże dotarło wszędzie tam, gdzie są ludzie. A gdzie dzisiaj są najczęściej? W Internecie! To pole misyjne Pan położył na sercu jednemu z naszych współwyznawców. Marek Vogt-Goliasz, przy duchowym i finansowym wsparciu ASI Polska, naszego zboru oraz Diecezji Zachodniej zaczyna realizację projektu „Słowo Boże w pigułkach wideo”.

W ramach projektu powstanie siedem filmów:

  1. Czy można ufać Biblii?
  2. Skąd wziął się wszechświat i życie na Ziemi?
  3. Jak być zbawionym?
  4. Czy bać się końca świata?
  5. Czy X przykazań obowiązuje chrześcijan?
  6. Co się dzieje z nami po śmierci?
  7. Dlaczego chrześcijanin powinien dbać o zdrowie?

 

Pierwszy z nich jest dostępny na zborowym kanale w serwisie YouTube oraz na naszym facebookowym profilu. Kolejne będą ukazywać się systematycznie przez cały rok 2018. Każdy z filmów będzie trwał ok. 2-3 minut. Liczba planowanych pigułek celowo nawiązuje do nazwy naszej społeczności. Tematy ułożone są w taki sposób, aby zapewnić logikę wywodu – od podkreślenia wiarygodności Biblii przez prawdę o zbawieniu aż po życie chrześcijańskie (przykazania, poselstwo zdrowia).

Liczę na to, że proponowane zagadnienia zainteresują jak największą liczbę osób – niezależnie od płci, wieku oraz obecnej przynależności religijnej lub jej braku. – mówi Marek. Moje doświadczenie wskazuje, że forma ta budzi zaangażowanie, a użytkownicy doceniają jej klarowność i atrakcyjność. Ponadto jest to krótka forma video, a tego rodzaju zawartość jest najchętniej oglądaną i propagowaną w Internecie.

Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi, jak najwięcej osób dowie się o Ewangelii i prawdach biblijnych wyznawanych w naszym Kościele oraz skontaktuje się z nami, by porozmawiać o wierze. Wszystkich zachęcamy do oglądania oraz udostępniania powstających filmów. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Jeśli masz konto w serwisie Facebook, polub i udostępniaj filmy, które pojawią się na naszym zborowym profilu – https://www.facebook.com/AdwentysciPoznan/
  2. Jeśli nie masz konta w serwisie Facebook, możesz polubić film i rozesłać, np. mailem, link do zbioru filmów z tej serii w serwisie YouTube – https://goo.gl/Kna7cR

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens