Blog

Tydzień modlitwy: 3-10 listopada 2018

29 października 2018 • przez • w Inne

Czytanki na bieżący tydzień modlitwy można pobrać w jednym z formatów, do wyboru poniżej:

Tydzień modlitwy 2018 – Słowo od Przewodniczącego Kościoła

Drodzy w Chrystusie,

Rozpoczynam mój list słowami ap. Pawła: „Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu.”( Fil. 4,6)

Pragnę zaprosić całą Bożą rodzinę do wspólnych modlitw, które rozpoczynają się od soboty 3 listopada, a potrwają do 10 listopada 2018 r. Każdego dnia powinniśmy spotykać się na wspólnych modlitwach i lekturze odczytów biblijnych przygotowanych na poszczególne dni. Zaplanujmy nasz udział w każdym wieczornym nabożeństwie modlitewnym. Pragnę również zaproponować aby każdego dnia rano, pomiędzy godziną 6:00 i 8:00 poświęcić szczególny czas na modlitwy. Niech nasz cały Polski Kościół zjednoczy się we wspólnym wielbieniu, dziękowaniu i przedstawianiu ważnych intencji naszemu Ojcu Niebieskiemu. Przygotujmy sobie również listę pięciu osób, za którymi w tym okresie będziemy się szczególnie modlić. Prośmy naszego Ojca Niebieskiego o napełnienie nas Duchem Świętym, aby dokonał przemiany naszych serc i obdarzył nas mocą do wykonywania misji.

Jednocześnie wołajmy o jak najszybsze przyjście Pana Jezusa. Osobiście, każdego dnia tęsknię za moim Panem i Zbawicielem. Pragnę, aby Jezus wreszcie przyszedł, zabrał swoje dzieci i zakończył walkę z grzechem smutkiem i bólem.

Proszę, złączmy się również we wspólnym wołaniu za naszych rodaków i nasz kraj – Polskę. Prośmy Ducha Świętego aby otworzył ich serca na przyjęcie Pana Jezusa.

Zachęcam Cię, Drogi Bracie i Siostro, do uczestniczenia w szczególnym poście
i modlitwie na zakończenie Tygodnia Modlitwy w Sabat, 10 listopada!

„I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.”(Dz. 2:42)

Niech te słowa będą szczególną inspiracją w naszym duchowym życiu.

Wasz Brat w Chrystusie

Ryszard Jankowski

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens