Blog

Tydzień modlitwy

4 listopada 2021 • przez • w Aktualności

Poselstwa bez precedensu

Zapraszamy do spotkań na Zoomie:
https://bit.ly/tm2021poznan
Meeting ID: 844 1379 6380
Passcode: 057509

Spotkania nie będą transmitowane na YouTube.
Wyjątkiem będzie spotkanie we wtorek, 9 listopada, które pokrywa się z cyklicznym „Wtorkiem z Biblią” – to spotkanie będzie transmitowane.
Skorzystaj wówczas z powyższych danych do logowania.

Codziennie od 6 do 13 listopada o 19:00.


Witajcie Drodzy w Chrystusie!

W Biblii czytamy na temat wczesnego Kościoła Chrześcijańskiego: „I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach” (Dz 2, 41). Wierzę, że my również pragniemy tego doświadczyć. Dlatego z wielką radością zapraszam do uczestniczenia w Ogólnoświatowym Tygodniu Modlitw, który rozpoczyna się 6 listopada. W tym czasie wyznawcy Bożego Kościoła na całym świecie zjednoczą się we wspólnych modlitwach, aby dziękować Panu Bogu, wielbić GO i jednocześnie prosić o szczególne działanie Ducha Świętego w celu przekazania światu poselstwa Trzech Aniołów. Najpierw jednak sami musimy je lepiej zrozumieć i stosować w życiu, a dopiero potem skutecznie zwiastować. Jest to poselstwo ostrzeżenia, napomnienia, ale również dobrej nowiny o Bożym usprawiedliwieniu w Chrystusie. Jest ono skierowane do każdego mieszkańca naszej planety.

Ze smutkiem jednak musimy stwierdzić, że wiele osób nie jest przygotowanych na przyjęcie tego poselstwa, ale mamy obietnicę, że Duch Święty w niezwykły sposób poruszy ludzkie serca i przygotuje je na Przyjście Jezusa. Pojawia się pytanie, czy my sami jesteśmy przygotowani do tego zadania? Dlatego pragniemy to osobiste przygotowanie rozpocząć poprzez uczestniczenie w Tygodniu Modlitw. Będziemy prosić o osobiste nawrócenie, namaszczenie Duchem Świętym, przygotowanie nas na to szczególne zwiastowanie. Przez cały tydzień będziemy omawiać poszczególne części tego poselstwa i jednoczyć się we wspólnych modlitwach zanoszonych do Naszego Ojca w niebie. Pamiętajmy, w modlitwie jest moc.

Tak jak w przeszłości Pan Bóg kierował szczególne zadanie do Izraela, obecnie kieruje do swego Kościoła słowami: „Pamiętaj jesteś moim posłańcem, nie zapomnę o tobie. Starłem jak obłok twoje występki, a twoje grzechy jak mgłę. Nawróć się do mnie, bo cię odkupiłem” (Iz 44,22).

Przed nami wielkie dzieło do wykonania. Pan Bóg powołał Ciebie i mnie na Swego posłańca, zapewniając o uzdolnieniu nas do misji.

Materiał do studiowania znajduje się w najnowszym wydaniu „Głosu Adwentu”. Będzie również wysłany e-mailem do pastorów i starszych zborów oraz dostępny do pobrania na stronie kościelnej: www.adwent.pl oraz poniżej 👇.

Wasz brat w Chrystusie

Ryszard Jankowski

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens