Blog

Wycieczka do Nowego Zoo w Poznaniu

1 października 2017 • przez • w Informacje

Od dłuższego czasu planowaliśmy wspólną wycieczkę do nowego ZOO w Poznaniu. Niestety z przyczyn od nas niezależnych udało nam się to dopiero 1 października. Ale naprawdę było warto!

Nasza grupa była pierwszymi zwiedzającymi ZOO w tym dniu. Powietrze był rześkie, piękne jesienne słońce napawało radością, chęcią życia i wspólnego spaceru. Drzewa pomalowane już pierwszymi jesiennymi barwami stwarzały wspaniałą atmosferę pięknej złotej, polskiej jesieni.

Kiedy jechaliśmy kolejką do słoniarni mijaliśmy wybiegi żyraf, zebr, flamingów i wielu innych zwierząt. W wagonikach było słychać wzdychania i głośne zachwyty, i to nie ze strony dzieci ale właśnie dorosłych. Uświadomiliśmy sobie, że takiej wycieczki potrzebują właśnie dorośli, którzy muszą przenieść się w świat wolny od bieganiny, wielu spraw, pośpiechu i codzienności. Potrzebujemy choćby takiej maleńkiej namiastki Edenu. Chodziliśmy i podziwialiśmy przez kilka godzin. Dzięki Mirce mogliśmy odwiedzić pawilon zwierząt nocnych i usłyszeć niezwykle ciekawe informacje na ich temat. Również motylarnia, która była otwarta po raz ostatni w tym sezonie wzbudziła nasze zachwyty, kiedy olbrzymie motyle siadały nam na ramionach.

Było nam tak żal opuszczać ogród zoologiczny, że postanowiliśmy przemierzyć jeszcze całą trasę kolejką. To był naprawdę dobry i błogosławiony czas.

M.K.

0 Comments

Życie ma sens

Życie ma sens

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

1 procent podatku

1% dla ChSCh