Blog

Wykład oraz kazanie J. Skrzypaszka #goscieMariusza

12 stycznia 2022 • przez • w Różne

Zapraszamy na kolejne spotkania z dr Johnem Skrzypaszkiem z Australii, który przygotował dwa wystąpienia po polsku.

Piątek, 14.01.2022 r., godz. 20:00

Dlaczego adwentyści mają tendencję do perfekcjonizmu i destrukcyjnego wpływu fundamentalizmu? Jaka jest rola głosu proroczego w prowadzeniu Kościoła ku dojrzałości duchowej skoncentrowanej na Chrystusie i jego misji w świecie?

Sobota, 15.01.2022 r., godz. 11:00

W kazaniu na podstawie Mk 6,30-35 mówca przedstawi znaczenie skierowanego do uczniów zaproszenia Chrystusa: „idźcie na osobność, na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”. Jakie duchowe lekcje z tego fragmentu możemy wyciągnąć dzisiaj dla naszego kroczenia z Jezusem?

O mówcy
Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) w Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.

Wystąpienia wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań: https://bit.ly/goscieMariusza

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *