Blog

Zasady wiary

27 marca 2015 • przez • w O nas, Różne

Dwadzieścia osiem zasad wiary Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przyjmuje Biblię za swe jedyne credo i wyznaje podstawowe zasady wiary jako nauki płynące z Pisma Świętego. Zasady te, przedstawione poniżej, stanowią wykładnię nauk Pisma Świętego, tak jak je rozumie i wyraża Kościół. Ich uzupełnienia i zmiany mogą być dokonywane podczas Zjazdu Generalnej Konferencji, gdy Kościół jest […] Czytaj dalej

Ostatnie wpisy

Skrzypczak Paweł – Moje osobiste doświadczenia z Bogiem

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 6 sierpnia 2022 r. Kazanie pt. „Moje osobiste doświadczenia z Bogiem” wygłosił Paweł Skrzypczak.

#AdwentysciPoznan

Nabożeństwa internetowe

Wpis aktualizowany – nabożeństwa 6 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy na bogate w możliwości uczestnictwa transmisje online nabożeństw i kazań.

O godz. 11:15 zapraszamy na kolejne kazanie na żywo, które można wysłuchać na naszym kanale. Kazanie ze zboru na ul. Zeylanda pt. „Moje osobiste doświadczenia z Bogiem” wygłosi Paweł Skrzypczak.

Jeżeli możesz, to przyjdź i uczestnicz w nabożeństwie na żywo wraz z nami!


Nabożeństwa internetowe transmitowane ze zborów:

Plan kazań (nauczań)

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa, które odbywają się w każdą sobotę,
o godzinie 9:30, na Zeylanda 11.

Plan kazań Słowa Bożego:

  • 6 sierpnia – Paweł Skrzypczak
  • 13 sierpnia – Jakub Pałasiewicz
  • 20 sierpnia – Mateusz Głogowski
  • 27 sierpnia – Leszek Sołyga

Czytaj więcej…

Zawadzki Piotr – Ostatnich gryzą psy

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 30 lipca 2022 r. Kazanie pt. „Ostatnich gryzą psy” wygłosił pastor Piotr Zawadzki.

#AdwentysciPoznan

Niedziński Stanisław – Dziwny jest ten świat

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 23 lipca 2022 r. Kazanie pt. „Dziwny jest ten świat” wygłosił pastor Stanisław Niedziński.

#AdwentysciPoznan

Szustakowski Piotr – Wielki ucisk

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 16 lipca 2022 r. Kazanie pt. „Wielki ucisk” wygłosił Piotr Szustakowski.

#AdwentysciPoznan

Kania Mirosław – Hiskiasz – zadziwiająca ufność Bogu

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 9 lipca 2022 r. Kazanie pt. „Hiskiasz – zadziwiająca ufność Bogu” wygłosił Mirosław Kania.

#adwentyscipoznan

Vogt-Goliasz Marek – Największy liberał wszech czasów

Czy Jezus był liberałem? Z pewnością bardzo szanował wolność jednostki. Głosił postępowe hasła, takie jak rozdział religii od państwa czy równouprawnienie kobiet. Swoją postawą i nauczaniem naraził się ówczesnym konserwatystom do tego stopnia, że skazali Go na śmierć. Jednak ten wyrok stał się przepustką do wolności dla każdego, kto zechce ją przyjąć.

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 2 lipca 2022 r. Kazanie pt. „Największy liberał wszech czasów” wygłosił Marek Vogt-Goliasz.

#AdwentysciPoznan

Kosowski Tomasz – Lista Jezusa Chrystusa

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 25 czerwca 2022 r. Kazanie pt. „Lista Jezusa Chrystusa” wygłosił pastor Tomasz Kosowski.

#AdwentysciPoznan

Przemoc seksualna w małżeństwie – dr Leslie Ackie – #goscieMariusza

24 czerwca 2022 r., godz. 20:00

Czym jest przemoc seksualna w małżeństwie? Co to jest gwałt małżeński? Czy ma długotrwały i traumatyczny wpływ na ofiarę? Co Kościół może zrobić, aby zmienić kulturę, która pozwala na takie nadużycia?

O mówcy dr Leslie Ackie – pastor, Dyrektor ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej. Pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu siedmiu lat. Zajmuje się relacjami w związkach, prowadzi poradnictwo dla narzeczonych oraz dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich.