Blog

Zasady wiary

27 marca 2015 • przez • w O nas, Różne

Dwadzieścia osiem zasad wiary Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przyjmuje Biblię za swe jedyne credo i wyznaje podstawowe zasady wiary jako nauki płynące z Pisma Świętego. Zasady te, przedstawione poniżej, stanowią wykładnię nauk Pisma Świętego, tak jak je rozumie i wyraża Kościół. Ich uzupełnienia i zmiany mogą być dokonywane podczas Zjazdu Generalnej Konferencji, gdy Kościół jest […] Czytaj dalej

Ostatnie wpisy

Nabożeństwa internetowe

Wpis aktualizowany – nabożeństwa 27 lutego 2021 r.

Zapraszamy na bogate w możliwości uczestnictwa transmisje online nabożeństw i kazań.

O godz. 11:00 zapraszamy na kolejne kazanie na żywo, które można wysłuchać na naszym kanale. Kazanie pt. „Kamp Babilon” wygłosi Leszek Sołyga.

Nabożeństwo online w aplikacji Zoom od godz. 9:30.
https://bit.ly/nabozenstwo
Meeting ID: 867 7497 6105
Passcode: 406053

O godz. 19:00 zapraszamy na wieczór doświadczeń z Friedą Souhuwat-Tomasoa pt. “Mój samolot został strącony…” – tutaj


Nabożeństwa internetowe transmitowane ze zborów:

Frieda Souhuwat-Tomasoa – Mój samolot został strącony…

Frieda Souhuwat-Tomasoa jest przedstawicielką Holandii w Wydziale Transeuropejskim i Generalnej Konferencji.

Pracowała w podkomisji ds. Praw Człowieka przy ONZ od roku 1990 do 2008. Jej rolą była misja pokojowa na obszarach objętych konfliktami, m.in. w Kurdystanie, między Tajwanem a Chinami, Tybetem a Chinami oraz konfliktem związanym z Khmerami w Wietnamie.

14 lipca 2014 r. miała lecieć na jedną ze swoich misji pokojowych. Przesunęła lot, pokrywając koszty z własnej kieszeni, bo ten, na który jej kupiono bilet, odbywał się w sobotę. To właśnie ten samolot został strącony nad Ukrainą.

Tym i innymi doświadczeniami podzieli się z nami na spotkaniu online w sobotę 27 lutego. o godz. 19:00. Oglądaj transmisję na kanale Adwentyści Poznań na YouTube.

Plan kazań (nauczań)

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa, które odbywają się w każdą sobotę,
o godzinie 9:30, na Zeylanda 11.

W związku z panującą pandemią i zaleceniami Zarządu Kościoła, skrócone nabożeństwa sobotnie w Poznaniu odbywać się będą od godziny 9:30 do 11:30.

Zobacz aktualne ograniczenia w organizacji nabożeństw – więcej informacji tutaj.

Plan kazań Słowa Bożego:

  • 6 lutego – Mateusz Głogowski
  • 13 lutego – Jarosław Dzięgielewski
  • 20 lutego – Piotr Szustakowski
  • 27 lutego – Leszek Sołyga

Uczestniczący w nabożeństwie zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa – więcej informacji tutaj.

Czytaj więcej…

Szustakowski Piotr – Schemat czasów końca

Piotr Szustakowski. Kazanie pt. „Schemat czasów końca”.

Antić Radiša – Będzie wielka zaraza

Dr Radiša Antić. Kazanie pt. „Będzie wielka zaraza”.

Dr Radiša Antić – Jak interpretować pisma Ellen White

Zapraszamy na transmisję wykładu dr. R. Antića pt. “Jak interpretować pisma Ellen White”. Sobota, 20 lutego, godz. 17:00. Wykład będzie tłumaczony z języka angielskiego.

Dr Radiša Antić jest głównym wykładowcą teologii systematycznej i filozofii oraz dyrektorem Centrum Badawczego dot. Ellen G. White przy Newbold College.

JEZUS KONTRA SZATAN | TRZY KOSMICZNE PRZESŁANIA #01

„TRZY KOSMICZNE PRZESŁANIA” – to cykl trzynastu wykładów biblijnych opartych na Księdze Apokalipsy św. Jana, a zwłaszcza na jej czternastym rozdziale. Prelegentem spotkań jest znany i ceniony amerykański misjonarz oraz teleewangelista dr Mark Finley.

Dzięgielewski Jarosław – Czy rzeczywiście brzydzi cię grzebanie w śmieciach?

Pastor Jarosław Dzięgielewski. Kazanie pt. „Czy rzeczywiście brzydzi cię grzebanie w śmieciach?”.

Głogowski Mateusz – Świetlana szata

Podobieństwo o uczcie weselnej, obrazuje nam królestwo Boże, oraz króla który ma pewną szatę, bez której nie możemy być uczestnikami owego wesela.

Ewangelista Mateusz Głogowski. Kazanie pt. „Świetlana szata”.

“Trzy kosmiczne przesłania – ostatni ziemski konflikt” – programy Marka Finleya

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

Już za kilka dni, a dokładnie w niedzielę 7 lutego br. odbędzie się polska premiera światowego projektu misyjnego on-line pt. „Trzy kosmiczne przesłania – ostatni ziemski konflikt”. Prelegentem spotkań będzie znany i ceniony ewangelista, pastor Mark Finley.

Program ten jest szczególny z kilku powodów:

  • po pierwsze – jest on odpowiedzią na oczekiwania zborów, które od wielu lat wyrażały potrzebę odważnego zwiastowania poselstwa trzech aniołów z 14 rozdz. Księgi Apokalipsy.
  • po drugie – poselstwo przedstawione przez pastora Marka Finley’a wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa przygniecionego ponurą rzeczywistością pandemii. Jest źródłem nadziei opartej na Bożych proroctwach i obietnicach.
  • po trzecie – program ten skutecznie demaskuje intrygi szatana i zachęca do zdecydowanego opowiedzenia się po stronie Boga.
  • po czwarte – zawiera ewangeliczną zachętę dla tych wierzących, którzy potrzebują duchowej odnowy i nowego bodźca dla swoich relacji z Bogiem.
  • po piąte – program Marka Finley’a podaje tzw. «prawdę na nasz czas», przedstawia najbardziej aktualne spojrzenie na starożytne proroctwa Apokalipsy.