Blog

Zasady wiary

27 marca 2015 • przez • w O nas, Różne

Dwadzieścia osiem zasad wiary Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przyjmuje Biblię za swe jedyne credo i wyznaje podstawowe zasady wiary jako nauki płynące z Pisma Świętego. Zasady te, przedstawione poniżej, stanowią wykładnię nauk Pisma Świętego, tak jak je rozumie i wyraża Kościół. Ich uzupełnienia i zmiany mogą być dokonywane podczas Zjazdu Generalnej Konferencji, gdy Kościół jest […] Czytaj dalej

Ostatnie wpisy

Zmień swoje myślenie – dr Leslie Ackie

W jaki sposób możemy zastosować biblijne zasady do rozwoju osobistego i budowania zdrowych relacji? Co nauka mówi o wpływie dyscypliny duchowej na przełamywanie negatywnych wzorców myślenia i tworzenie dobrych nawyków?

Piątek 3.12. godz. 20:00.

Pastor dr Leslie Ackie jest Dyrektorem ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej. Pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu sześciu lat. Zajmuje się relacjami w związkach, prowadzi poradnictwo dla narzeczonych oraz dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich.

Sołyga Leszek – Komu grzechy zatrzymacie, będą zatrzymane

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 27 listopada 2021 r. Kazanie pt. „Komu grzechy zatrzymacie, będą zatrzymane” wygłosił Leszek Sołyga.

Nabożeństwa internetowe

Wpis aktualizowany – nabożeństwa 27 listopada 2021 r.

Zapraszamy na bogate w możliwości uczestnictwa transmisje online nabożeństw i kazań.

O godz. 11:00 zapraszamy na kolejne kazanie na żywo, które można wysłuchać na naszym kanale. Kazanie ze zboru na ul. Zeylanda pt. „Komu grzechy zatrzymacie, będą zatrzymane” wygłosi Leszek Sołyga.

Jeżeli możesz, to przyjdź i uczestnicz w nabożeństwie na żywo wraz z nami!

Nabożeństwo (w tym szkoła sobotnia) online w aplikacji Zoom od godz. 9:30.
https://bit.ly/nabozenstwo
Meeting ID: 867 7497 6105
Passcode: 406053


Nabożeństwa internetowe transmitowane ze zborów:

Vogt-Goliasz Marek – Szczepionka na lęk

Czy będzie wojna? Polexit? Kolejny lockdown? Czy będę zbawiony? Nikomu z nas nie brakuje lęków. Nie unikniemy ich całkowicie, ale możemy przez nie przejść łagodnie, jeśli skorzystamy z tego, co obiecał i zrobił dla nas Bóg.

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 20 listopada 2021 r. Kazanie pt. „Szczepionka na lęk” wygłosił Marek Vogt-Goliasz.

Goście Mariusza – dr John Skrzypaszek

Piątek, 19 listopada 2021 r., godz. 20:00

Często cytuje się wypowiedzi Ellen G. White dotyczące diety, ale nierzadko są one wyrwane z kontekstu. Nie uwzględnia się niektórych zaleceń, które są nieznane lub niewygodne dla cytujących. Powoduje to niepotrzebne popadanie w skrajności oraz zraża wielu do przesłania Ellen G. White. Mówca, jako badacz poglądów pionierki adwentyzmu, przedstawi szersze spojrzenie na temat jej przekonań dotyczących zdrowia, a szczególnie diety.


Sobota, 20 listopada, godz. 11:00

Okoliczności, w jakich żyjemy sprawiają, że zastanawiamy się, czy Bóg nadal kontroluje sytuację. Wątpliwości powodują, że niektórzy szukają pocieszenia w spekulacjach dotyczących przyszłości i teoriach spiskowych. Skąd można wiedzieć, że Bóg ma wszystko pod kontrolą? Jak to powinno wpływać na jakość naszego życia? Kazanie na podstawie Listu do Hebrajczyków 10:32-37; 1:1-3

O mówcy
Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) w Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.


Wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań:
https://bit.ly/goscieMariusza

Wojtkowski Jakub – Porzuć sieci

Transmisja nabożeństwa zjazdu młodzieży Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 13 listopada 2021 r. Kazanie pt. „Porzuć sieci” wygłosił Jakub Wojtkowski.

Radosh Przemysław – Rola krwi w przebaczeniu

Transmisja kazania ze zboru adwentystów przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 6 listopada 2021 r. Kazanie pt. „Rola krwi w przebaczeniu” wygłosił Przemysław Radosh.

Tydzień modlitwy

Poselstwa bez precedensu

Zapraszamy do spotkań na Zoomie:
https://bit.ly/tm2021poznan
Meeting ID: 844 1379 6380
Passcode: 057509

Spotkania nie będą transmitowane na YouTube.
Wyjątkiem będzie spotkanie we wtorek, 9 listopada, które pokrywa się z cyklicznym „Wtorkiem z Biblią” – to spotkanie będzie transmitowane.
Skorzystaj wówczas z powyższych danych do logowania.

Codziennie od 6 do 13 listopada o 19:00.


Czytaj więcej…

Jak wygrać wybory w Kościele? – Audrey Anderson

piątek, 5 listopada, godz. 20:00

Zapraszamy na wywiad z siostrą, która jest Sekretarzem Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zadamy jej kilka pytań, które na pewno zaciekawią wiele osób. Jednym z nich będzie to tytułowe, ale oprócz niego również takie – dlaczego nie można głosować na wielu kandydatów? Czy można mieć jeden komitet nominacyjny dla wyboru wszystkich przewodniczących diecezji? Czy osoba świecka może zostać przewodniczącym kościoła, sekretarzem albo skarbnikiem? W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie.

O mówcy
Audrey Andersson jest Sekretarzem Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Do tej pory jest jedyną kobietą na tym stanowisku. Wcześniej pełniła funkcję Sekretarza Kościoła w Szwecji. Pochodzi z Wielkiej Brytanii. Mąż Audrey zginął w wypadku, o którym opowiadała nam na poprzednim spotkaniu.

Wszystkich dotychczasowych gości można znaleźć na playliście kanału YT Adwentyści Poznań:
https://bit.ly/goscieMariusza

Porzuć sieci – Zjazd młodzieży

,,Porzucili sieci i poszli za Nim” (Mt 4:20) – zostawili swoje dotychczasowe życie i zaczęli coś zupełnie nowego.

Czy zawsze konieczne są tak duże decyzje? Co to znaczy żyć dla Boga i jak mogę to zrobić w mojej rzeczywistości? (a może zmienić tę rzeczywistość?) O tym między innymi będziemy rozmawiać w Poznaniu!

Czytaj więcej…

Życie ma sens

Życie ma sens

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

1 procent podatku

1% dla ChSCh