Blog

Zasady wiary

27 marca 2015 • przez • w O nas, Różne

Dwadzieścia osiem zasad wiary Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przyjmuje Biblię za swe jedyne credo i wyznaje podstawowe zasady wiary jako nauki płynące z Pisma Świętego. Zasady te, przedstawione poniżej, stanowią wykładnię nauk Pisma Świętego, tak jak je rozumie i wyraża Kościół. Ich uzupełnienia i zmiany mogą być dokonywane podczas Zjazdu Generalnej Konferencji, gdy Kościół jest […] Czytaj dalej

Ostatnie wpisy

Plan kazań (nauczań)

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa, które odbywają się w każdą sobotę,
o godzinie 9:30, na Zeylanda 11.

Plan kazań Słowa Bożego:

  • 3 grudnia – Piotr Zawadzki
  • 10 grudnia – Adam Grześkowiak
  • 17 grudnia – Marek Micyk
  • 24 grudnia – Daniel Stasiak
  • 31 grudnia – Jarosław Dzięgielewski

Czytaj więcej…

Radosh Mariusz – Nie lękajcie się!

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 26 listopada 2022 r. Kazanie pt. „Nie lękajcie się!” wygłosił Mariusz Radosh.

#AdwentysciPoznan

Dlaczego odchodzą z Kościoła? – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

W każdej denominacji obserwujemy odwrót młodych ludzi od Kościoła. Czy to musi oznaczać, że odchodzą od Boga? Co jest powodem ich odejść? Czy to dotyczy także Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego? Czy powinniśmy obniżyć, a może podwyższyć standardy? Polska podąża drogą, którą wcześniej przeszła Australia. Mówca opowie, jakie wnioski możemy wyciągnąć z tego doświadczenia.

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) był pastorem i dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz wielu artykułów w czasopismach.

#gosciemariusza
#adwentyscipoznan

Zawadzki Piotr – O człowieku, który przekroczył granicę

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 19 listopada 2022 r. Kazanie pt. „O człowieku, który przekroczył granicę” wygłosił pastor Piotr Zawadzki.

#AdwentysciPoznan

Zjazd młodzieży – Gdyby go nie było

Transmisja ze zjazdu młodzieży Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 12 listopada 2022 r. Program pt. „Gdyby go nie było”.

#AdwentysciPoznan

Radosh Przemysław – Idź czynić innych uczniami

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 5 listopada 2022 r. Kazanie pt. „Idź czynić innych uczniami” wygłosił Przemysław Radosh.

#AdwentysciPoznan

Tydzień modlitwy 2022

Zapraszamy codziennie od 6 do 12 listopada o godz. 19:00 – https://tu.adwentysci.org/tydzienmodlitwy

  • spotkania online będą na platformie Google Meet
  • spotkania będą codziennie* o godz. 19:00 od niedzieli 6 listopada do soboty 12 listopada
  • w sobotę 5 listopada o godz. 19:00 zapraszamy osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z Google Meet na spotkanie testowe
  • *spotkania nie będą transmitowane na YouTube z wyjątkiem spotkania wtorkowego, które będzie realizowane w ramach cyklu Wtorki z Biblią

Przeczytaj informator oraz pobierz materiały ze studium TUTAJ

Mieszkanie razem przed ślubem – dr John Skrzypaszek – #goscieMariusza

Czasy się zmieniają, to co jeszcze kilkanaście lat temu wywoływało dezaprobatę, stało się niemal standardem. Młodzi ludzie przed ślubem mieszkają razem, choć pochodzą z domów o konserwatywnych poglądach. Jak ma się to do zasad biblijnych? Czy pomimo wszystko Bóg to akceptuje, podobnie jak zaakceptował w przeszłości wielożeństwo Dawida? Zatem walczyć z tym trendem, czy zaakceptować?

Dr John Skrzypaszek (D. Min.) jest emerytowanym dyrektorem Centrum Badawczego Ellen White / SDA (2005-2020) przy Avondale University College. Nadal pełni rolę adiunkta. Publikuje, prowadzi zajęcia i badania. Skupia się na adwentystycznym dziedzictwie, duchowości i tożsamości. Wcześniej był m.in. sekretarzem ds. kaznodziejstwa, duszpasterstwa i ewangelizacji. Jest autorem 24 recenzowanych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach oraz 25 artykułów w czasopismach.

#goscieMariusza
#adwentyscipoznan

Niedziński Stanisław – Zegar zagłady

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 29 października 2022 r. Kazanie pt. „Zegar zagłady” wygłosi pastor Stanisław Niedziński.

#AdwentysciPoznan

Kania Mirosław – Kiedyś to były czasy… byli w nich prorocy. A teraz?

Transmisja kazania z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Zeylanda w Poznaniu z dnia 22 października 2022 r. Kazanie pt. „Kiedyś to były czasy… byli w nich prorocy. A teraz?” wygłosił Mirosław Kania.

#AdwentysciPoznan

Polub nas na Facebooku

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens