Blog

Ciekawy artykuł o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego

24 marca 2017 • przez • w Aktualności, Informacje, Inne

Całkiem niedawno, 19 marca, pojawił się ciekawy artykuł, dotyczący naszego Kościoła. Artykuł przedstawia krótką historię naszego wyznania, skąd się wywodzi i jak rozwijał się na przestrzeni lat. Autorem artykułu jest bloger Maciej Brzeziński. Tekst pojawił się na jego blogu, poświęconym historii i kulturze Poznania.

„Poznański zbór adwentystów jest jednym z najstarszych w Polsce. Powstał już w 1895 r., choć jego początki sięgają roku 1863.” Autor dokładnie przedstawia kolejne momenty przekształcenia grupy w wyznaniowej w dzisiejszy Kościół. Naprawdę warto zapoznać się z tymi faktami, o których zapomina się żyjąc dniem codziennym. Kim byli pierwsi poznańscy Adwentyści? Skąd się wywodzili? To wszystko w artykule pana Brzezińskiego.

W ciekawy i dokładny sposób przedstawia również nasze zasady wiary: „Tym, co odróżnia adwentystów od innych chrześcijan, jest troska o zdrowie. Uważają oni, że ciało jest świątynią Boga i dbanie o zdrowie jest powinnością chrześcijanina. Adwentyści nie piją alkoholu, nie palą tytoniu i nie biorą narkotyków. Promują zdrowy tryb życia, a wśród członków Kościoła nie brakuje wegetarian i wegan. Przy wielu zborach prowadzi się sklepy ze zdrową żywnością”.

Całość artykułu można przeczytać klikając TUTAJ

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens