Blog

Oświadczenie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na temat wojny w Iraku.

19 marca 2003 • przez • w Informacje

20.03.2003, Silver Spring, Maryland, USA

Wobec rozpoczęcia działań wojennych w Iraku, Departament Informacji światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w imieniu Przewodniczącego Kościoła, oświadcza:

Wybuch wojny w Iraku jest jeszcze jedną okazją dla ludzi wiary, by trwać w nadziei w obliczu rozpaczy. Adwentyści Dnia Siódmego są ludźmi pokoju, którzy łączą się ze współobywatelami świata w modlitwie o rychłe zakończenie obecnych działań wojennych.

Jako społeczność wierzących, działająca wśród każdego narodu na ziemi, nie możemy traktować jakiegokolwiek kraju jako narodu łobuzerskiego, ale raczej widzieć ich jako ludzi, za których umarł Syn Boży, Jezus Chrystus. Pamiętamy o setkach wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Iraku, którzy skupieni są w trzech zborach, w tym w Bagdadzie i w starożytnej Niniwie; zanosimy nasze gorące modlitwy za nimi i za wszystkimi, którzy są zaangażowani w ten konflikt.

Ponownie polecamy się służbie nadziei pośród beznadziei. Pragniemy nieść uzdrowienie i być wrażliwymi na potrzeby tych, których życie zostało zrujnowane, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jest to nieodłączna część naszego posłannictwa.

Kościoły powinny być znane nie tylko ze swego duchowego wkładu w życie ludzkie (choć takie jest ich podstawowe zadanie) ale również ze swych działań na rzecz jakości tego życia, a co z tego wynika na rzecz czynienia pokoju, jako sprawy zasadniczej. Zwracamy się do chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli na całej ziemi z apelem o wzięcie czynnego udziału w czynieniu i utrzymywaniu pokoju, raczej o rozwiązywanie problemów niż ich tworzenie.

Podczas gdy modlimy się i działamy na rzecz zwycięstwa pokoju, jednocześnie rozumiemy i głosimy, że prawdziwy pokój nadejdzie dopiero wtedy, gdy błogosławiona nadziej powrotu Chrystusa stanie się rzeczywistością.

[AAI, as – źródło: Adventist News Network]

0 Comments

Polub nas na Facebooku

Wtorki z Biblią

Poselstwo trzeciego anioła

Poselstwo trzeciego anioła

Życie ma sens

Życie ma sens